Laptop 1050 Ti GPU Isınıyor

Çünkü tüm sistemi dengesiz ayarlamışsınız. Sistemde doğru bilinen çok yanlış ayarlar yapmışsınız. Bu dediğiniz sıcaklıklar çok şeyi açıklıyor.

Öncelikle o ekran kartı 60 derecede ise Maksimum Performans olarak ayarlamışsınızdır. Zaten Maksimum Performans olarak ayarladığınızda Frekanslar ve dolayısıyla voltaj yükseliyor. Bu da ısınmaya sebep olur. Optimum Güç olarak ayarlayın. Oyun performansına etki etmediğini görürsünüz. Oyunda zaten en yüksek frekansı tercih ediyor.

İşlemci için de Undervolt yapılmalı. HP kasalardaki termal macun epey uzun ömürlü. 5 senedir değiştirmedim. Gerek duymadım Undervolt sonrasında.

Sistemi Undervolt etmenizi şiddetle öneriyorum. Yoksa o sıcaklıklarla uğraşırsınız.

Sistemler ısınmaya meyilli olabilir ancak performanstan fedakarlık etmeden sistemi soğutmanın mümkün olduğu çok çeşitli yöntemler var.

İntel Grafiklerini Güç tasarrufu moduna alınız. Bu işlemciyi gereksiz ısındırır. Oyunda zatenHJMMMÖ Nvidia kartı kullanıyor. Dolayısıyla gerek yok. Güç tasarrufuna alabilirsiniz. Bu ayar sonucunda sıcaklıkların düşüp FPS'i değiştirmediğini görürsünüz. Sadece sistemi ısındırmaktan başka bir şey yapmıyor.
İntel Grafiklerini Güç tasarrufu moduna alamıyorum. Çünkü monitör bağladım laptopa. Monitörde sadece 1050 ti gözüküyor dahili intel grafik kartı gözükmüyor. Ayrıca Optimum Güç olarak nerden ayarlayacağım?

Son düzenleme:
İntel Grafiklerini Güç tasarrufu moduna alamıyorum. Çünkü monitör bağladım laptopa. Monitörde sadece 1050 ti gözüküyor dahili intel grafik kartı gözükmüyor. Ayrıca Optimum Güç olarak nerden ayarlayacağım?
Nvidia Denetim Masasından ayarlayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı