1050 Ti i5-7500 sistemi yükseltme tavsiyesi

Mehmet Aliiii

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir şekilde sistemimi yükseltmek istiyorum fakat en iyi nasıl yükseltirim karar veremedim her tür oyunu oynayan birisiyim. Lütfen bütçeyi düşünmeden yazın ama tek bir parçayı değiştirebilirim.
Sistemim:
i5-7500
1050 Ti OC.
B250M PRO VDH.
24 GB RAM 2400MGHZ.
1TB HDD.
256 GB SSD 3400/1300
500W.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bir şekilde sistemimi yükseltmek istiyorum fakat en iyi nasıl yükseltirim karar veremedim her tür oyunu oynayan birisiyim. Lütfen bütçeyi düşünmeden yazın ama tek bir parçayı değiştirebilirim.
Sistemim:
i5-7500
1050 Ti OC.
B250M PRO VDH.
24 GB RAM 2400MGHZ.
1TB HDD.
256 GB SSD 3400/1300
500W.

Bence böyle kullan. Arkadaşın yazdığına katılıyorum. Kötü bir sistem değil. Gayet yeterli. İlerleyen dönemde ekran kartı bakarsın. PSU yeni ekran kartında lazım olabilir. Benim böyle kasam olsa oyunlarda bu sistem kasana kadar para harcamam.

Arkadaşlar anakart soketime uygun olarak i5-9400F var. Yetersiz bir işlemci mi acaba? Ayrıca RAM'imin maksimum desteklediği değer 2400 mghz. Anakartımda maksimum 2400 destekliyor. Ayriyeten ekran kartı olarak 1650 gibi kartları destekliyor yanlış bilmiyorsam. Yani anakartı değiştirirsem nasıl performansım artacak tam anlayabilmiş değilim. Açıklayabilir misiniz lütfen. (geç cevap verdiğim için kusura bakmayın ancak müsait olabildim)

Arkadaşlar anakart soketime uygun olarak i5-9400F var. Yetersiz bir işlemci mi acaba? Ayrıca RAM'imin maksimum desteklediği değer 2400 mghz. Anakartımda maksimum 2400 destekliyor. Ayriyeten ekran kartı olarak 1650 gibi kartları destekliyor yanlış bilmiyorsam. Yani anakartı değiştirirsem nasıl performansım artacak tam anlayabilmiş değilim. Açıklayabilir misiniz lütfen. (geç cevap verdiğim için kusura bakmayın ancak müsait olabildim)

Ryzen'a geçin bence elinizdeki işlemci anakart ve RAM'i sat gelen para ile 5600X topla ekran kartı piyasa izin vermiyor 5600X ile 1050 Ti ikilisi yap piyasa düzelince 3060 takarsın miss gibi sistem.

Anakartınız 9. nesil işlemcileri desteklemiyor, en yüksek olarak i7 7700 takabilirsiniz. Anakart ve işlemci değişirse daha güncel bir sisteminiz olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı