1050 Ti için monitör seçimi

ughilus

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, iyi günler.

1050 Ti ekran kartıma ileride de kullanabileceğim bir monitör arıyorum.

Amazon'da birkaç model buldum. Görüşlerinizi merak ediyorum.

MSI 27" Optix MAG272C Gaming monitör, Curved, FHD, VA, 165Hz, 1ms, hdmı+dp MSI 27" OPTIX MAG272C Gaming Monitör, Curved, FHD, VA, 165HZ, 1MS, HDMI+DP: Amazon.com.tr

MSI 23.6" Optix MAG241CV monitör, Curved, FHD, VA, 144Hz, 1ms, hdmı+dp MSI 23.6" OPTIX MAG241CV Monitör, Curved, FHD, VA, 144HZ, 1MS, HDMI+DP: Amazon.com.tr

Yukarıdaki 2 monitör birbirinden özellikler olarak da (biri 144Hz biri 165Hz) boyut olarak da farklı olmalarına rağmen fiyatları arasındaki fark neredeyse hiç. Haliyle üstteki daha büyük ve daha yüksek hzli olan dikkat çekiyor. Ancak ürünün satış yorumlarına baktığımda renk pikselleriyle alakalı problemler olduğunu da gördüm.

Sonra YouTube videolarını izledim bu sefer de bayağı övülen aşağıdaki monitörü buldum.

MSI 27" Optix MAG272CQR Gaming monitör, Curved, wqhd, VA, 165Hz, 1ms, HDR ready, RGB, hdmı+dp MSI 27" OPTIX MAG272CQR Gaming Monitör, Curved, WQHD, VA, 165HZ, 1MS, HDR Ready, RGB, HDMI+DP: Amazon.com.tr

Bu monitörde bütçemi zorluyor.
Sizce ne yapmalıyım? İlk attığım link bugün Amazon'da indirimli olduğu için cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
2K, 4K veya 8K kullanmadım, benim için pek fark etmiyor. Biraz eski oyunları seviyorum ama ara sıra yeni oyunları da oynuyorum.

60 Hz olarak bunu kullanıyorum:
EXPER H6L-GVDS 23.6" GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR - Vatan Bilgisayar

NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4 GB ekran kartıyla 3 yıldır bir sorun yaşamadım ama bu fiyata daha iyileri vardır elbet. Başkalarının önerilerini bekleyin, ben sorun yaşamadığımı söyledim.

2K monitör devri geldi artık, ben sizin yerinizde olsam 2K alırım 1080p'de kullarım 1050Ti ile sonra ekran kartı değiştirdiğinizde 2K kullanmaya başlarsınız.
Hocam 2K destekleyen sistem için anakart ve işlemci değiştirmesi gerekmez mi? Ekran kartı 1050 Ti'sa zaten anakart ve işlemci eskidir bence.

Hocam 2K destekleyen sistem için anakart ve işlemci değiştirmesi gerekmez mi? Ekran kartı 1050 ti'sa zaten anakart ve işlemci eskidir bence.

B250M PRO VD anakart, i5 - 7400 işlemci.
Hocam bir süre sonra değiştirmeniz gerekince tekrar monitör almayın diye 2K monitör alın. 1050 Ti eskiyor artık.

Hocam bu linktekiler sizce uygun mudur? Yoksa tavsiye edeceğiniz monitör var mıdır?
Up up up

Geri
Yukarı