1050 Ti Laptop hala alınır mı?

GamiX

Hectopat
Yer
İtalya
Daha fazla  
Yeni bilgisayar bakıyorum da Abra A5 V16.1.1 15.6 Gaming Laptop gördüm. GeForce 1050, sizce bu zamanda doğru mu?

Ya da siz ne önerirsiniz? (Bütçem 5000-6000 arası.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle o bilgisayarda 1050Ti yok. GTX 1050 kullanılıyor.
1050'nin masaüstü performansı çok da kötü değil. GTA'yı ultra ayarda oynayabiliyorum.
Ama mobilde performans daha düşük oluyor.
Uzun süre güncel oyunları oynamak istiyorsan almanı tavsiye etmem.
RTX serisi laptoplara bakabilirsin. Onlar da 10.000TL civarlarında dolaşıyor.

Öncelikle o bilgisayarda 1050Ti yok. GTX 1050 kullanılıyor.
1050'nin masaüstü performansı çok da kötü değil. GTA'yı ultra ayarda oynayabiliyorum.
Ama mobilde performans daha düşük oluyor.
Uzun süre güncel oyunları oynamak istiyorsan almanı tavsiye etmem.
RTX serisi laptoplara bakabilirsin. Onlar da 10.000TL civarlarında dolaşıyor.
Benim bildiğim kadarıyla 1000 serisi kartlarda masaüstü ve mobil ayrımı kalktı. En kötü ihtimalle çok çok az frekansları kırpılmış kartlar vardır termal değerler için.
Ayrıca konu sahibi 5-6 bin arası öneri istemişken 10 binlik bilgisayar bakmasını söylemişsiniz saçma olmuş.

Yeni bilgisayar bakıyorum da Abra A5 V16.1.1 15.6 Gaming Laptop gördüm. GeForce 1050, sizce bu zamanda doğru mu?

Ya da siz ne önerirsiniz? (Bütçem 5000-6000 arası.)

1050 biraz alt seviye kalıyor fakat 1050Ti günümüzde bütün oyunları maksimum kalitede olmasa da oynatır. Belli başlı GTA 5 - CS:GO bu tarz oyunlar oynuyorsanız hayli hayli yetecektir 1050Ti eğer daha güncel ve yüksek kalitede oyunlar oynamak istiyorsanız 1060 lı modellere yönelmelisiniz.
8. nesil İ5 işlemci - 8 Gb DDR4 ram - GTX 1060 - 240 Gb M2 li bir bilgisayar size yetecektir. Olmazsa yurt dışından cihaz bakın bu özellikli bir bilgisayar takribi 1000$ civarında gezer %15 indirime girse bile kargo + vergi olayını kurtarır.

Benim bildiğim kadarıyla 1000 serisi kartlarda masaüstü ve mobil ayrımı kalktı. En kötü ihtimalle çok çok az frekansları kırpılmış kartlar vardır termal değerler için.
Ayrıca konu sahibi 5-6 bin arası öneri istemişken 10 binlik bilgisayar bakmasını söylemişsiniz saçma olmuş.

1050 biraz alt seviye kalıyor fakat 1050Ti günümüzde bütün oyunları maksimum kalitede olmasa da oynatır. Belli başlı GTA 5 - CS:GO bu tarz oyunlar oynuyorsanız hayli hayli yetecektir 1050Ti eğer daha güncel ve yüksek kalitede oyunlar oynamak istiyorsanız 1060 lı modellere yönelmelisiniz.
Öncelikle performans ayrımı konusunda hak veriyorum. Aynı performans olmasa da çok yakındır.
GTX 1050 laptop hala alınır mı diye sormuş. Ben de alınmaz dedim. Alınabilecek laptoplar da 10.000 küsür.

Öncelikle performans ayrımı konusunda hak veriyorum. Aynı performans olmasa da çok yakındır.
GTX 1050 laptop hala alınır mı diye sormuş. Ben de alınmaz dedim. Alınabilecek laptoplar da 10.000 küsür.
Maalesef herkesin bütçesi o civarlara çıkamıyor. Maksimum 7 bin civarına güzel oyun oynatabilecek bilgisayarlar var. Ama bana kalırsa salt oyun amaçlı bir dizüstü alınmaması gerek, aynı bileşenli bir masaüstünde O/C gibi bir imkan varken dizüstünde maalesef bu imkan termal olarak yok bu yüzden masaüstü aynı donanımda dizüstünü katlar. Bence 6 bin civarına çok güzel bir toplama bilgisayar alınabilir.

Son düzenleme:
Olmazsa yurt dışından cihaz bakın bu özellikli bir bilgisayar takribi 1000$ civarında gezer %15 indirime girse bile kargo + vergi olayını kurtarır.

Bir akrabam karayoluyla Almanya'dan gelirken oyuncu faresi, kulaklığı ve büyüklüğü sorun olmayacaksa klavyesi getirse uyguna gelmiş olur mu yani gümrük vergisi vb. derken buradan almakla aynı kapıya çıkar mı ? Veya nasıl getirmeli, kutusundan çıkarıp öyle mi getirmeli ? Bu konuda bilginiz varsa aydınlatabilir misiniz ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı