1050 Ti laptopta "grafik aygıtı başlatılamadı" hatası

shootkhan

Femtopat
Daha fazla  
Laptop kullanıcısıyım 1050 Ti ekran kartım var. Bazen oyun açmaya çalıştığım sırada grafik aygıtı tanınamadı ya da Direct hatası alıyorum yani ekran kartı hiç yokmuş gibi davranıyor. PC'yi birkaç kere yeniden başlattıktan sonra sorun kısmen çözülüyor. Oyun oynarken müzik dinlemek istediğimde (YouTube) ya da Discord'a bağlı olduğumda FPS kayda değer şekilde düşüyor. PC yeni formatlı, ekran kartı güncel, spyhunter programıyla PC'yi tarattırdım hiçbir şey bulmadı. Bu FPS sorununu nasıl çözerim? Saygılarımla.

Güncel Windows'larda artık grafik ayarları Windows'un kendi ayarlarından yapılıyor. Oradan FPS sorunu yaşadığın uygulamanın kısayolunu ekleyerek hangi ekran kartında çalışacağını seçerek kontrol et FPS değerlerini.

Güncel Windows'larda artık grafik ayarları Windows'un kendi ayarlarından yapılıyor. Oradan FPS sorunu yaşadığın uygulamanın kısayolunu ekleyerek hangi ekran kartında çalışacağını seçerek kontrol et FPS değerlerini.
Hiçbir etkisi olmadı, zaten oyunlarda ve güç gerektiren uygulamalarda otomatik olarak yüksek performanslı olan grafik kartını seçiyor. Bu arada isim ve pp çok tanıdık geldi MAEAL mezun olma ihtimaliniz varmı :D

Geri
Yukarı