1050 Ti ne kadar süre daha idare eder?

Schwindlerch

Hectopat
Güncel oyunlarda testlere bakıyorum kart düşük ayarlarda 30-50 FPS idare ediyor. (Valhalla, Legion, RDR2 vs.) Merak ettiğim bu kart daha ne kadar daha yaşar? Maalesef yeni bir kart gibi bir lüksüm yok gittiği kadar oynamak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncel oyunlarda testlere bakıyorum kart düşük ayarlarda 30-50 FPS idare ediyor. (Valhalla, Legion, RDR2 vs.) Merak ettiğim bu kart daha ne kadar daha yaşar? Maalesef yeni bir kart gibi bir lüksüm yok gittiği kadar oynamak istiyorum.
Açıkçası oynadığın oyuna göre değişir. Güzel bir O.C yapıyorum ben RX 570 kıvamına getiriyorum açıkçası. Furmark'ların çoğunda 10 FPS artış yakaladım 1080P'de. RAM O.C yaptığımda 15 FPS artış yakalıyorum işlemci'nin tüm çekirdeklerini kullandırdığımda toplam da stok hale oranla 17 18 FPS artışım var.

Ben de aynı ekran kartını kullanıyorum. İşlemcin darboğaz yapmıyorsa, en fazla 2 yıl götürür diye tahmin ediyorum. CS-GO gibi oyunlarda bence 4 yıl daha gideri var.

Son devirlerini yaşıyor zaten. Artık sistem gereksinimlerinde minimum önerilen kartlar GTX1650 ve RX570 seviyelerine inmişken 1050 Ti için yolun sonu.

Açıkçası oynadığın oyuna göre değişir. Güzel bir O.C yapıyorum ben RX 570 kıvamına getiriyorum açıkçası. FurMark'ların çoğunda 10 FPS artış yakaladım 1080P'de. RAM O.C yaptığımda 15 FPS artış yakalıyorum işlemci'nin tüm çekirdeklerini kullandırdığımda toplam da stok hale oranla 17 18 FPS artışım var.

RX570 ile GTX 1050 Ti arasında oyundan oyuna değişen 20-35 FPS arası fark var overclock ile nasıl o kıvama getirmiş olabilirsin. Eğer ciddiysen ayarlarını söyler misin bende GTX 1050 Ti kullanıyorum. Satıp RX 570 alacağım muhtemelen.

Yeni konular

Geri
Yukarı