Çözüldü 1050 Ti sistem çift monitör olmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

enesaytac06

Yoctopat
Daha fazla  
Ben yeni bir bilgisayar aldım ve 2 monitör yapmak istiyorum ama olmuyor. Şu şekil anakarttaki VGA falan calişmiyor ama ekran kartindakı gırıs calişiyor ve ana monitörüm bağlı (düzenlendi)

AMD Ryzen 5 1600 six-Core Processor.
1050 Ti ekran kartım var.
Yanı.
Nasıl cozebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Anakartının üzerindeki girşleri kullanmak için işlemcinizde dahili ekran kartı bulunması gerekmektedir. Sizin işlemcinizin dahili ekran kartı yok bu yüzden de anakart üzerindeki girişlerin çalışmaması gayet normal. Çözüm olarak işlemci değiştirebilir ya da ekran kartının üzerinde birden fazla giriş varsa onları kullanabilirsiniz. Saygılar.
Anakartının üzerindeki girşleri kullanmak için işlemcinizde dahili ekran kartı bulunması gerekmektedir. Sizin işlemcinizin dahili ekran kartı yok bu yüzden de anakart üzerindeki girişlerin çalışmaması gayet normal. Çözüm olarak işlemci değiştirebilir ya da ekran kartının üzerinde birden fazla giriş varsa onları kullanabilirsiniz. Saygılar.

Çözüm
Her iki kabloyuda ekran kartına bağlamalısınız. 1050 Ti de 1HDMI ve 1Display Port var monitörleriniz yeni ise o kartta yoksa 3. olan DVI çıkışını dönüştürücü ile kullanabilirsiniz anakarta gelince harici ekran kartı taktığınızda anakarttan görüntü alamazsınız.

Ben yeni bir bilgisayar aldım ve 2 monitör yapmak istiyorum ama olmuyor. Şu şekil anakarttaki VGA falan calişmiyor ama ekran kartindakı gırıs calişiyor ve ana monitörüm bağlı (düzenlendi)

AMD Ryzen 5 1600 six-Core Processor.
1050 Ti ekran kartım var.
Yanı.
Nasıl cozebilirim?

Ekran kartının diğer girişine takabilirsiniz. Anakarttaki görüntü girişleri Dahili Grafik Birimi bulunduran İşlemcilerde çalışır.

peki 2 monitor eskı ekran karta taksam sıkıntı olurmu yanı eskı bır monitor 2 ekran
Bu arada herkese teşşekurler

Yeni konular

Geri
Yukarı