1050 Ti ve i7 4790 Sistem oyunlarda donma sorunu

Zerolite

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar benim harddiskim şu anda çok hasarlı 20 binden fazla bad sector var çoğu programlarda health warning de ve Windows bile 30 dakika da ancak kendine geliyor.
Oyunlarda Full drop yiyor hiçbir şey yapılamıyor bunun sebebi harddiskten mi kaynaklı? Size şöyle diyeyim Minecraft oynarken bile bir drop giriyor sonra bir daha düzelmiyor.

Ekran kartı: 1050 Ti.
İşlemci: i7 4790.
RAM: 16 GB DDR3.

İyi forumlar...

Başlığı okuduğum anda aklıma hard disk problemi geldi ve konu içeriğini okuyunca da aha dedim cidden öyleymiş. Evet, oyun çalışırken bazı kaplama, model, ses vs. dosyalarına ulaşması gerekir ve sürekli diskten okuma yapar. Diskiniz bozuk olduğundan dolayı uygulamaya geç yanıt verdiği için uygulama diskten yanıt gelene kadar bekler ve böylelikle takılma/donma dediğimiz şey gerçekleşir. Diskinizi değiştirin ama en önemlisi diskiniz hala daha çalışıyorken verilerinizi yedekleyin. Parayı basınca her diski alabilirsiniz ama disk bozulduktan sonra verilerinizi para da kurtarmayabilir.

Arkadaşlar benim harddiskim şu anda çok hasarlı 20 binden fazla bad sector var çoğu programlarda health warning de ve Windows bile 30 dakika da ancak kendine geliyor.
Oyunlarda Full drop yiyor hiçbir şey yapılamıyor bunun sebebi harddiskten mi kaynaklı? Size şöyle diyeyim Minecraft oynarken bile bir drop giriyor sonra bir daha düzelmiyor.

Ekran kartı: 1050 Ti.
İşlemci: i7 4790.
RAM: 16 GB DDR3.

İyi forumlar...

Evet tüm bu saydıklarınızın suçlusu bad sector yuvası olan hard diskiniz. En yakın zamanda değiştirin:)

Depolama olarak sadece harddisk var ise ve 20 binden fazla bad sector varsa sorun harddiskten dolayıdır.
vallaha 10 dakika test ettim 20 binden fazla çıktı zaten
Başlığı okuduğum anda aklıma hard disk problemi geldi ve konu içeriğini okuyunca da aha dedim cidden öyleymiş. Evet, oyun çalışırken bazı kaplama, model, ses vs. dosyalarına ulaşması gerekir ve sürekli diskten okuma yapar. Diskiniz bozuk olduğundan dolayı uygulamaya geç yanıt verdiği için uygulama diskten yanıt gelene kadar bekler ve böylelikle takılma/donma dediğimiz şey gerçekleşir. Diskinizi değiştirin ama en önemlisi diskiniz hala daha çalışıyorken verilerinizi yedekleyin. Parayı basınca her diski alabilirsiniz ama disk bozulduktan sonra verilerinizi para da kurtarmayabilir.

Veri önemli değil de sorunum çözülür mü çünkü öyle bir drop giriyor ki oyun 5 FPS 15 FPS civarı kalıyor sonra düzeliyor vs bir de normalde garry's mod oynarken böyle bir sorun yaşamıyordum biri bir şey spawnlayınca oyun tak donuyor çok zor geliyor kendine bir de harddiskten zaten sesler geliyor dııııız diye işlem vs yaparken.
Kaliteli bir SSD yakışır bu sisteme.

Param yok anca JD 240 GB'lik SSD modelini alacağım.
Şu an bad sector testi yapıyorum testleri atacağım.
Hala devam etmekte bu şu an önden bir tane atayım dedim.
1588377712007.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı