1050Ti, Neden RX 570'den Daha Pahalı?

DreamSoldier46

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle RX 570 ekran kartının daha iyi performans verdiğini ve daha mantıklı bir seçim olduğunu biliyorum, yanlış anlaşılmaya yol açmasın. Fakat merak ediyorum GTX 1050Ti, RX 570 daha az performans vermesine rağmen daha pahalı. Bu Nvidia alakalı bir durum mu, satış politikası mı, kur farkı mı? Düşüncelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bu olayı tamamen Apple vs Android ilişkisine bağlıyorum. Ndivia ben daha kaliteliyim diyor ondan pahalı veriyor yani AMD tarafında bildiğim kadarıyla bir tık fazla ısınma oluyor müşteri şikayetlerinden bildiğim kadarıyla fakat Ndivia’nın iyi geçirdiğini söylemeden edemeyeceğim. :)

AMD'de de uzun süredir bazı ürünlerde çok iyi indirim var sebebi bu yüzden. Normalde RX 570'lerin fiyatına 200-300₺ daha eklememiz lazım.

NVIDIA'da ise böyle bir indirim hiç bir zaman olmadı.

Öncelikle RX 570 ekran kartının daha iyi performans verdiğini ve daha mantıklı bir seçim olduğunu biliyorum, yanlış anlaşılmaya yol açmasın. Fakat merak ediyorum GTX 1050Ti, RX 570 daha az performans vermesine rağmen daha pahalı. Bu Nvidia alakalı bir durum mu, satış politikası mı, kur farkı mı? Düşüncelerinizi bekliyorum.
Marka gücü. İşlemci tarafında Ryzen ile AMD bayağı bir öne çıkmaya başladı fakat GPU tarafında hala liderlik NVIDIA da ve 1-2 boyunca da öyle kalacak gibi gözüküyor. Emin olun RX 570 ne kadar 1050 Ti'dan güçlü olursa olsun 2019 yılında 1400-1500 TL verip 1050 Ti alan yüzlerce insan vardır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı