RX 580 RX 570'den neden daha ucuz?

Evet sistem almayı düşünüyordum normalde bu fiyata rx570ler oluyor ama rx580i daha ucuza görünce hem hemen almak istedim hem de şüphelendim bu yüzden sorayım dedim. Kasalar arasında fark olabilir ama yine de rx580li bi sistemi 100tl ucuz hale getirecek bi fark olduğunu düşünmüyorum.
Bütçe söylerseniz size bir kasa toplayabiliriz.

Buyurun ortalama sizin bütçe oldu.
Eğer RAM 8 GB olursa ve ekran kartı RX 570 olursa toplamda 600 TL gibi bir fiyatta azalma olur.

Linklerini verdiğiniz RX 570 ile RX 580 modelleri arasında oluşan fiyat farklılıkları çeşitli sebeplerden ötürü oluşuyor. Birinin kasası ve PSU'su daha pahalı diğerinin daha ucuz. Buna benzer başka farklar da bulunabilir. Kısa sürede ilk bunu fark ettim.
Yoksa ekran kartıyla alakalı bir fiyat tezatı yok ortada.
Kendiniz toplayınca daha iyi bir sistem sahibi olabilirsiniz. Çünkü hazır sistemlerde bazı önemli parçaları çok kalitesiz yapıyorlar çok ucuz olsun diye. Sonradan pişman edebiliyor. En güzel örnek buna PSU ve depolama birimi olabiliyor.

Buyurun ortalama sizin bütçe oldu.
Eğer RAM 8 GB olursa ve ekran kartı RX 570 olursa toplamda 600 TL gibi bir fiyatta azalma olur.
Güzel sistem toplamışsınız ama bu benim bütçemi biraz aşıyor acaba işlemciyi daha ucuza getirebilirsek mesela r3 1200 gibi bu işlemci olabilir mi darboğaz yapar mı?Bilgisayarı oyun için topluyorum çünkü darboğaz yapmayacak bi işlemci yeterli olur benim için.

Güzel sistem toplamışsınız ama bu benim bütçemi biraz aşıyor acaba işlemciyi daha ucuza getirebilirsek mesela R3 1200 gibi bu işlemci olabilir mi darboğaz yapar mı? Bilgisayarı oyun için topluyorum çünkü darboğaz yapmayacak bir işlemci yeterli olur benim için.

500W PSU'lu Aerocool kasalar var onlardan biri ile Spec Delta'yı değiştirin. RAM 8 GB'a düşürün r 3 1200 önermiyorum.

Ekran kartlarından hariç kasayla anakart farklı sadece. Hadi anakart hemen hemen aynı desek iki kasa arasındaki fark 570 ile 580 arasındaki fiyat farkına değer mi tartışılır. 580'de kullandıkları kasa da çok iyi değil PSU zaten her ikisinde de iyi değil. Sistemi kendin toplasan çok daha iyi olur.

Genel olarak 4bin tlye monitör dahil almak istiyorum. Var mı öneriniz?

Vatan'daki sistemleri beğendiysen al derim. O kasalardan, güç kaynaklarından çok daha kötüsünü kullanan sistemler ülkedeki internet kafelerde yıllardır her gün 12 saat çalışıyor. Bütçen düşükse kaliteyi çok yukarılara çekmeye gerek yok, bütçene göre sana yeterli oyun zevkini sağlasın yeterli. Zamanı gelince geliştirir veya değiştirirsin zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı