1060 6G CS:GO'da yüksek FPS'e rağmen akıcılık sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

Dangdro

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba, uzun bir süredir CS:GO'da yüksek FPS almama rağmen akıcılık sorunu yaşıyorum. Oyun hiç akıcı olmuyor. Anca bilgisayarı yeniden başlatırsam sorun çözülüyor, bu sefer de 2 round kaçırıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistemim,
1060 6GB
16GB RAM
256GB SSD
i7 8750H
144Hz monitör.

Akıcı olmuyor kelimesini biraz daha açmanız lazım? FPS değerlerinizi kontrol ediyor musunuz? net_graph 1 kodunu kullandığınız zaman, üst satırdaki "var" değerleriniz nasıl? Bu ve bunun gibi bilgilere ihtiyacımız var, cevap verebilmek için.

CS:GO için ekran kartından önce işlemci ile alakalı kısımlara bakmak lazım.

Merhaba, uzun bir süredir CS:GO'da yüksek FPS almama rağmen akıcılık sorunu yaşıyorum. Oyun hiç akıcı olmuyor. Anca bilgisayarı yeniden başlatırsam sorun çözülüyor, bu sefer de 2 round kaçırıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistemim,
1060 6GB
16GB RAM
256GB SSD
i7 8750H
144Hz monitör.
İşlemci kullanımı %100 e ulaşıyorsa bu dediğinizi yapabilir.Sıcaklık değerlerinizide kontrol etmenizi öneririm.

Akıcı olmuyor kelimesini biraz daha açmanız lazım? FPS değerlerinizi kontrol ediyor musunuz? net_graph 1 kodunu kullandığınız zaman, üst satırdaki "var" değerleriniz nasıl? Bu ve bunun gibi bilgilere ihtiyacımız var, cevap verebilmek için.

CS:GO için ekran kartından önce işlemci ile alakalı kısımlara bakmak lazım.
Akıcı olmuyor derken kastım, sanki 20-30 FPS alıyormuş gibi oyun akıcılığını kaybediyor. Tam olarak kasma denemez, çünkü drop yaşanmıyor, oyun yarıda kesilmiyor. Ayrıca 2K'da FPS 150'nin altına düşmüyor. Oyun içerisinde ortalama 200FPS alıyorum. Bunun dışında ping 60'ın üzerine çıkmıyor. Son olarak, sorun her zaman olmadığı için şu anda ''var'' değerini paylaşamıyorum, sorunu tekrar yaşadığımda onu da eklerim.

Sistemim,
1060 6GB
16GB RAM
256GB SSD
i7 8750H
144Hz monitör.
Birde ben de buna benzer sorunlar yaşamıştım.Elimde referans ekran kartı vardı.95 dereceye ulaştığında ekranda 120 fps yazmasına rağmen aynen senin dediğin gibi 30 fps alıyormuş gibi oluyordu.Yani bu olay ya ekran kartının aşırı ısınmasından ya da işlemci kullanımının %100 e ulaşmasından kaynaklanıyor.Birde arkada discord falan kullanıyorsan o da oldukça işlemciyi yoruyor.

Geri
Yukarı