Fortnite Yüksek FPS'e rağmen akıcılık hissiyatının olmaması

Kharon

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Bu bahsedeceğim problem belki de Fortnite'ın 2. Sezonundan beri yaşadığım bir problem. Şunu da belirtmek istiyorum. Sadece Fortnite için geçerli bir sorun bu. Başka hiçbir oyunda böyle bir problem yaşamadım. Oyunu hangi ayara çektiğim fark etmeksizin ki genelde görsel avantaj elde edebilmek için en düşüğe alırım ve aldığım FPS 120+ olup herhangi bir şekilde düşmemesine rağmen oyunu sanki Alt+Tab'a almışım da 30 FPS'e geçmiş gibi etrafa bakarken bir titreme donma problemi yaşıyorum. Ekran kartımı güncellemek, oyunu tekrar kurmak hiçbir fayda sağlamadı ve önceden de belirtmiş olduğum gibi sadece Fortnite için geçerli bir problem bu.
Sistemim;
CPU: Intel Core i5 7500.
Anakart: ASUS TUF Z270 mark 2.
RAM: G.Skill ripjawsv red DDR4 (2x8) 3000 MHz 1.35 v.
GPU: ASUS NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti O.C.

Bunu yaşayıp da çözenler varsa nasıl hallettiklerini bilmek isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Mr.Ace dikey eşitlik işte, FPS'yi monitörün tazeleme hızına sınırlıyor. Aynı.
Ayni sey degil dikey esitleme olmadan da FPS sinirlama yapabilirsiniz. Ancak Vsync denilen sey sudur: Ekran karti goruntuyu 3 uzun satir seklinde olusturur ve bunu monitore aktarir ancak aktarim sirasinda bu satirlarda kayma olabilir. Vsync denen sey de bu satirlarin ayni anda ekrana yansitilmasini saglayarak olusabilecek yirtilmayi onler. Ancak FPS sinirlandirmada ekran karti belli sayida uretmesini istedigin goruntuyu monitore gonderir. Umarim aciklayici olmustur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı