1060 için 60 Hz mi 144 Hz mi?

• Konuyu başlatan Kivi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 10B

Kivi

Hectopat
Daha fazla  
Yakında MSI Gaming X GTX 1060 almayı düşünüyorum. Yanına 144 Hz bir monitör mu yoksa 60 Hz yeterli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
1080p'de o kart genelde online oyunlarda 100'ün çok üstüne çöıkabiliyor. Ama AAA oyunlarda 55-65 arası gidiyor. O yüzden bütçeni zorluyorsa 60 veya 75Hz alabilirsin. Ama online oyun ağırlıklı oyunuyorsan kesinlikle 144Hz. Onun zevki bir başka.

1080p yani full hd çözünürlük kullanacaksanız 144 hz öneririm tabi bu oynayacağınız oyundan alacağınız fps değerine göre değişir.Tabi eğer 2k yada üzeri istiyorsanız tüm bunları unutun o kart yüksek çözünürlükte yüksek hz işe başarılı olamayacaktır

CS:GO gibi oyunlar oynuyorsanız, 144Hertz cidden büyük bir fark yaratıyor. 75Hertz önerimdir 1060 için.

2 senedir Samsung IPS 60HZ monitör kullanıyorum. Her oyunu oynadım, ama beni mutsuz edecek bir sahneyle karşılaşmadım. Bence bu 144HZ biraz makarnaya ketçap katmak gibi, olmasada olur yani.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı