1060 RTX Performansı

Dolaroldu8tl

Decapat
Makaleler
3
Bildiğiniz gibi 1060 6 GB ve üstü kartlara RTX geldi. Bende bu kart yok ama çok merak ettim RTX performansını. YT'da videosunu da bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX olmayan kartta RTX muhabbeti sacma calisiyor. Warzone da bir FPS yukseltiyor diger gun drop'a sebebiyet veriyor.
1660S kullaniyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ray Tracing sadece RTX kodlu kartlarda var 1060'dan sonra çıkan misal1660 seriside turing mimarili olsa da rt ve tensor çekirdekleri barındırmıyor.

Özünde 1060'da 1660'da hatta 1050'de ray tracing yapabilir ama tabiki rtx serisi kartlara göre çok daha düşük performans göstererek, keza nvidia rtx serisinde mevcut cuda çekirdekleri yanına sadece ray tracing görevini yerine getirecek ayrı işlem birimleri rt ve tensor core getirdi. bu sayede cuda işlem birimlerinden bağımsız sadece bu görevi yapıyor bu birimler bu yüzden ray tracing performansı Dlss 2.0 ile daha bir güzel hale geliyor.

Çok kötü değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı