1070 Ti PUBG düşük GPU kullanımı

Burak.S

Centipat
Herkese Merhaba.
Öncelikle sistemim; MSI Aero GTX 1070 Ti / Ryzen 5 1600X / ASUS TUF B450M-PLUS GAMING Anakart / SSD / 500W 80+ PSU / Sıvı Soğutma (CPU)/
Sistemim yüksek FPS aldığında GPU yüksek kullanımda oluyor bu normal ancak çeşitliliğin çok olduğu yerlerde düşük kullanım ve doğal olarak düşük FPS alıyorum kısacası yüksek kullanımın daha fazla olması gereken yerde düşük kullanım oluyor. Fotolardan daha rahat görebilirsiniz. Daha önceden böyle bir sorunum yoktu ne zaman 144 Hz monitöre geçip format attım o zamandan beri bu sorunu yaşıyorum. Forumda birçok konuyu araştırmama rağmen bir sonuca ulaşamadım.
Yorumlardan önce söylmek isterim,
Birkaç kez daha format attım sorun düzelmedi.
En güncel ekran kartı sürücüsünü kullanıyorum (27.05.2020 tarihinde yayınlanan 446.14 versiyon numaralı sürücü)
NVIDIA 3D ayarlarıyla birçok defa oynadım yüksek ve düşük kalitede denedim sonuca ulaşamadım sorun devam ediyor.
Çekirdek bazında dar boğaz olabilir mi bilmiyorum bazı çekirdek kullanımları fotolarda olduğu gibi yüksek. (Daha önceden bakmadım ama bir sorun yaşamıyordum.)
Yardımlarınızı bekliyorum.
Teşekkür Ederim.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 77
  • 2.jpg
    2.jpg
    1,6 MB · Görüntüleme: 66
Ekran kartı PUBG için güçlü geliyor. Normal bence bu. Yoğunluğun fazla olduğu yerde optimizasyon sıkıntısı olabiliyor bazen. Bende de 1060 6GB var mesela Miramarda Sanhok yerine daha iyi çalışıyordu oyun.
Evet o konuda haklı olabilirsiniz. Bendede gereksiz yerde erangel de mesela saçma bi tepede tek katlı evde bi anda fps 70-90 aralığına düşüyor bazen düzeliyor bazen de düzelmesi uzun sürüyor.
bendede rtx 2060 ventus var call of duty warzone da aynı sorunu yasıyorum
Warzone de bende aynı şekilde yaşıyorum bu durumu daha önceden böyle bir sorun yoktu ancak.

Evet o konuda haklı olabilirsiniz. Bendede gereksiz yerde erangel de mesela saçma bi tepede tek katlı evde bi anda fps 70-90 aralığına düşüyor bazen düzeliyor bazen de düzelmesi uzun sürüyor.

Warzone de bende aynı şekilde yaşıyorum bu durumu daha önceden böyle bir sorun yoktu ancak.
aynen bendede sorun yoktu acaba ekran kartı guncellemesınden mı kaynaklı

Geri
Yukarı