Çözüldü 10700K aşırı ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EmreSrs

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.
Geçenlerde kendi topladığım anakartı ASUS Prime Z490-A işlemcisi i7 10700K işlemci soğutucusu ise Thermaltake TH240 bulunan bilgisayarımda işlemcide ciddi bir ısınma sorunu yaşıyorum. İşlemci yük altında değilken yaklaşık aldığım değerler 50 derece ve 65 derece arasında. Oyuna girdiğimde, aldığı yük fark etmeksizin 100 derecede sabit kalıyor. Aklıma gelen her şeyi yaptım fakat bir şey değişmedi. Termal macunu değiştirdim bir şeye yaramadı, kasanın hava sirkülasyonunu değiştirdim yine bir şeye yaramadı acaba ne yapmam gerek?

Gerçekten bilgisayarı aldığımdan beri korkudan kullanamıyorum.

Şimdiden yardımcı olan, olmayan herkese teşekkürlerimi sunarım.

Eğer voltaj değerleri normal ise soğutucudan başka seçenek kalmıyor. Farklı bir soğutucu takıp denemeniz lazım. Onun dışında şu an bilgisayarı kullanmayın derim.

@EmreSrs kendisi arkadaşım olur, öyle kullanıyor. Hala sorun olmuyor dedi.

Fanların yönünü ayarlasın ön fanlar içeri üflerken egzoz ve üst fanlar dışarı üflesin fanın ters oldugunu ön tarafdan kablo geçmiyorsa içeri üfler kablo diğer tarafındaysa fanın dışarı üflüyordur o şekilde taksın fanları:D termal macunuda şerit olacak şekilde ince X şeklinde sürsün.

AIDA64 kullanabilirsiniz.

Screenshot_20210303-012828~2.png

Bu kodu da girerseniz hem kullanım kısıtlaması olmaz hemde ömürlük kullanırsınız.

Fanların yönünü ayarlasın ön fanlar içeri üflerken egzoz ve üst fanlar dışarı üflesin fanın ters oldugunu ön tarafdan kablo geçmiyorsa içeri üfler kablo diğer tarafındaysa fanın dışarı üflüyordur o şekilde taksın fanları:D termal macunuda şerit olacak şekilde ince X şeklinde sürsün.

Çözdü diye biliyorum, hocam. :D

Geri
Yukarı