1080 için 27inc fazla mı?

Attacksaw

Kilopat
Makaleler
12
Arkadaşlar Samsung'un monitörünü almayı düşünüyorum. 27 inch 100 TL daha pahalı 24'den daha mı iyi olur Full HD için yoksa 24 mü daha iyi olur?

Arkadaşlar Samsung'un monitörünü almayı düşünüyorum. 27 inch 100 TL daha pahalı 24'den daha mı iyi olur Full HD için yoksa 24 mü daha iyi olur?
Bana 24 yetiyor. Gerçi 24 baya büyük ama 27 seçersende pek fazla bir şey değişmez. Sadece göze daha hoş gelir. Ama tabi masanın boyutunuda bağlı. Yerin var mı?

Ben 27 kullanıyorum piksel sayarsın dediler ama 1cm mesafe ile bakarsan sayarsın. Gayet kullanılır ama oyunda 24 önerdikleri için o konuda çok bir şey söyleyemem. Bence alınır yani kendimde oynuyorum gayet iyi ama daha tecrübeliler vardır.

Bence 24 inç alın oyunlarda ekrana daha fazla hakim oluyorsunuz bir de 27inç ekranlarda ölü piksel sorunları yaşanabiliyor. Birazcıkta zevk meselesi aslında fakat ben 24 inç öneririm.

Yani kullanılmaz değil ama 1080p için piksel yoğunluğunun dengesi açısından 23.8 veya 24 inch üstü almayın derim. Pikselleri sayabilirsiniz. Hele benim gibi netliğe ve yoğunluğa çok önem veriyorsanız baştaki yazdığımın aksine kullanılmaz derim.
Alışınca göze batmaz tabii ama kasmaya gerek yok bence.

Geri
Yukarı