1080 Ti yerine 3060 Ti alınır mı?

burkino

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemimde 9600Kf ile MSI Gaming X GTX 1080 Ti bulunuyor ama Ray Tracing ve DLSS teknolojisini merak ettiğimden dolayı RTX serisi kartlarda indirimlere girerken 3060 Ti ya da 3070 gibi bir karta geçmem sizce mantıklı olur mu?

3070ti kullanan birisi olarak ışın izleme teknolojisi youtube videolarda gösterildiği kadar abartılı seviyede değil ve fpsi çok etkiliyor.

GTX serisine pek önem vermiyor NVIDIA. Odak noktaları RTX serisi ben olsam geçerdim tonla teknoloji tonla avantaj var RTX serisinde.

Yani geçtiğime değmez mi hocam o parayı vermeye?
Ben size birşey diyemem bu konuda ama. Benim gözlemlerim ışın izleme falso geldi. Oyunlardaki fpslerimi sorarsanız paylaşırım. Her oyunu ultrada oynuyorum. Bu keyif veriyor

Ben size birşey diyemem bu konuda ama. Benim gözlemlerim ışın izleme falso geldi. Oyunlardaki fpslerimi sorarsanız paylaşırım. Her oyunu ultrada oynuyorum. Bu keyif veriyor
2k monitörde ultrada bunuda belirteyim

GTX serisine pek önem vermiyor NVIDIA. Odak noktaları RTX serisi ben olsam geçerdim tonla teknoloji tonla avantaj var RTX serisinde.
Bende geçmeyi düşünüyorum ama kararsız kaldım hocam işte. Aralarında dağlar kadar fark yok yani para verdiğime değer mi onu düşünüyorum. Geçmişkende 3060 Ti geçmek birazda canımı sıkıyor daha düşük performans alırım diye şöyle 3070 filan geçsem daha iyi olur diye düşünüyorum ama dediğim gibi kararsız kaldım.

Ben size bir şey diyemem bu konuda ama. Benim gözlemlerim ışın izleme falso geldi. Oyunlardaki FPS'lerimi sorarsanız paylaşırım. Her oyunu ultrada oynuyorum. Bu keyif veriyor

2K monitörde ultrada bunu da belirteyim

Birkaç örnek paylaşma şansınız var mı hazırda varsa hocam çok fazla video izledim ama sizin gibi direk şu nasıl diye soracağım birisi olmadı o yüzden.

Bende GTX 1080Ti kullanıcısıyım geçiş yaparsam minimum 3070'e geçeceğim. Çünkü kart zaten 2070 super ile kafa kafaya.

RTX teknolojisi iyi hoş kağıt üzerinde ama performansı çok etkilediği için 3000 serisi kartlar, özellikle 3080 altındakinlerde aşırı düşürüyor performansı açıldığında.

DLSS zaten AMD eş değeri FSR ile ve çoğu kart ile kullanılıyor. 1080 Ti gayet hoş bir kart. İhtiyaç yoksa ben değiştirmezdim. Eş değer veya neredeyse yakın performans vereceği için değmez 3060 Ti. Abartılıyor DLSS. FSR zaten bulunuyor ve asıl önemli olan faktör o ama AMD ücretsiz destek verdiği için limitlemeden donanıma göre o yönden de DLSS'in pek bir avantajı yok burada. Şişirilme genel olarak. İş için özellikle NVIDIA gerekli değilse, sadece oyun için gereksiz bir yükseltme.

3070 Ti kullanıyorum bende.

Geri
Yukarı