1080 Ti yerine 3060 Ti alınır mı?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    16,4 KB · Görüntüleme: 33
GTX 1060Tİ kullanıyorum. Yakın zamanda yeni pc toplayıp 2. el yada teşhir ürün 3060 alacağım. RTX serisini piyasaya sürdükten sonra nvdia, GTX serisini çok dışladı. GTX serisinden sıfır kart almak yerine, 2. el amd ekran kartı alabilirsiniz. Arasında çok bir fiyat farkı olmayacaktır.

RTX teknolojisi iyi hoş kağıt üzerinde ama performansı çok etkilediği için 3000 serisi kartlar, özellikle 3080 altındakinlerde aşırı düşürüyor performansı açıldığında.

DLSS zaten AMD eş değeri FSR ile ve çoğu kart ile kullanılıyor. 1080 Ti gayet hoş bir kart. İhtiyaç yoksa ben değiştirmezdim. Eş değer veya neredeyse yakın performans vereceği için değmez 3060 Ti. Abartılıyor DLSS. FSR zaten bulunuyor ve asıl önemli olan faktör o ama AMD ücretsiz destek verdiği için limitlemeden donanıma göre o yönden de DLSS'in pek bir avantajı yok burada. Şişirilme genel olarak. İş için özellikle NVIDIA gerekli değilse, sadece oyun için gereksiz bir yükseltme.

3070 Ti kullanıyorum bende.

Hocam 1080 Ti çok hoş ama dönemi bitiyor artık şimdi 4bin filan ediyor 2.elde daha sonra daha da düşecek şimdi satabiliyorken satıp değiştirmek mantıklı mı bilemiyorum. Oynadığım öyle aşırı bir oyunda yok açıkçası ki oynadıklarımın hepsinde de Ultra çok rahat veriyor. AMD hiç bulaşasım yok bir arkadaşımda 5700XT kartında yaşadığı problemleri gördükten sonra aman dedim kalsın AMD tarafına o yüzden çok uzağım NVIDIA'da o tarz problemler yaşanmıyor en azından. 3070 Ti geçmeyide düşünüyorum bir süre sonra işlemci upgrade ile çok daha hoş olabilir ama burada da kafamı karıştıran sıfır ile ikinci el piyasasında şu an 3000 serisinde aşırı uçurum var.

Hocam 1080 Ti çok hoş ama dönemi bitiyor artık şimdi 4bin filan ediyor 2.elde daha sonra daha da düşecek şimdi satabiliyorken satıp değiştirmek mantıklı mı bilemiyorum. Oynadığım öyle aşırı bir oyunda yok açıkçası ki oynadıklarımın hepsinde de Ultra çok rahat veriyor. AMD hiç bulaşasım yok bir arkadaşımda 5700XT kartında yaşadığı problemleri gördükten sonra aman dedim kalsın AMD tarafına o yüzden çok uzağım NVIDIA'da o tarz problemler yaşanmıyor en azından. 3070 Ti geçmeyide düşünüyorum bir süre sonra işlemci upgrade ile çok daha hoş olabilir ama burada da kafamı karıştıran sıfır ile ikinci el piyasasında şu an 3000 serisinde aşırı uçurum var.

5000 serisi sorunluydu hocam zaten 6000 serisinde sorunlar düzeltildi.

Bazenn 10K'ya 3070 düşebiliyor o yüzden 3070 kovalamanı öneririm.

O fiyata sıfır yurt dışı 3070 Ti bulunabiliyor onları kovalıyorum ama bakalım artık piyasada aktif olmak lazım.

1080 Ti zaten güçlü olduğu için fazla FPS farkı görmezsin. En azından RTX 4000 serisine geçmeni öneririm.
4000 Serisine paramın yeteceğini düşünmüyorum :D

RTX serisi her zaman göz bebeğidir NVIDIA'nın artık. GTX kartlara NVIDIA pek bakmıyor gibi.

GTX'leri bayağıdır önemsemiyor hocam ondan zaten kurtulmak mantıklı gibi geliyor.

RT isteniyorsa 3070 Ti altı önermiyorum. Yukarıdaki arkadaşında dediği gibi yansımalar dışında cidden o kadar fark göremiyorum fakat FPS'i yarı yarıya götürüyor. Şahsen native oynuyorum.

3070 Ti da bile mi o kadar FPS götürüyor hocam?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı