3060 Ti yerine 3070 Ti alınır mı?

mrdgr10

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Zotac marka 3060 Ti 2 fanlı ekran kartım vardı. Uzun süreli 2K oyun oynatma performansından çok memnun kalmadığım için 3070 Ti almaya karar verdim. İşlemcim Ryzen 5 5600X. İlk sorum 3060 Ti'den 3070 Ti'ye geçmek bu bağlamda ne kadar mantıklı sizden öğrenmek isterim.
İkinci sorum 5600X 3070 Ti'yi besleyebilecek güçlükteymiş şu anlık. Peki bu durum ileride değişebilir mi? Bir süre sonra yetersiz gelme gibi bir durum var mı?
Üçüncü sorum ise çok merak ettiğim anakart sorusu. B450M S2H anakartım var. Değiştirmem kesinlikle şart mıdır? Ekran kartı ve işlemciye yetebilecek bir kart mıdır?
Şimdiden teşekkür ederim.

Satın aldığım ekran kartı ektedir.

40 serisini falan beklemeyin. Her gün gittikce dolar ve kur artıyor. Bu ülkede uyguna bulduysan o gün alacaksın abi. İşlemciniz 2k'da besler rahat olun.

40 serisi yolda, elinizde de hali hazırda kullanışlı bir kart varken mantıklı bulamadım ama 5600x 2K'da kesinlikle sorun çıkarmaz.

İşlemciniz 3070ti için 2k'da sorun yaşatmaz geçebilirsiniz.
Teşekkür ederim
40 serisini bekle bence.
Dolar kuru sürekli artan vergiler vs çok fazla beklemek istemiyorum açıkçası. Şu fiyattan da uyguna kart bulamadım o yüzden almak istedim
Birazcık darboğaz olur ancak pişman etmez.
Tamamdır sağolun. İleride işlemciyi de değiştiririm
40 serisini falan beklemeyin. Her gün gittikce dolar ve kur artıyor. Bu ülkede uyguna bulduysan o gün alacaksın abi. İşlemciniz 2k'da besler rahat olun.
Aynı şekilde düşünüyorum hocam sağolun
40 serisi yolda, elinizde de hali hazırda kullanışlı bir kart varken mantıklı bulamadım ama 5600x 2K'da kesinlikle sorun çıkarmaz.
Uzun süreli kullanımda fps dropları yaşıyordum büyük ihtimalle 2 fanlı olmasından ve 3060 ti olmasından kaynaklıdır diye 3070 ti'ye geçmek istedim
alcaksanız bence hemen alın çünkü her gün daha da yükseliyor fiyatları
Aldım. Teşekkür ederim
Konuyu hortlatmış oluyorum kusura bakmayın ama xigmateg kasa ile birlikte gelen xpower 650w psu var bende bu sisteme yeterli olur mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı