1080 Ti'dan 3070/3080'e geçmek mantıklı olur mu?

Peki hocam CL 16 ile 18 arsında çok fark olur mu fiyat farkı var çünkü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oyunlar için aman aman bir fark yok ama render işlerinde etkileyebilir sizi. Fiyat farkı fazla ise CL18 çok fark etmez bence.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Oyunlar için aman aman bir fark yok ama render işlerinde etkileyebilir sizi. Fiyat farkı fazla ise CL18 çok fark etmez bence.
Oyun için hocam render falan hiç işim olmaz 2400 kullanan adamız :D

Üstteki arkadaşın dediğine katılıyorum. Çok fiyat farkı varsa bütçe ayırmaya değmez. CL18 almanızı öneririm.
Peki son sorum o halde şimdi 32'den 16'a GB'a düşeceğim. 4000Mhz Ram alayım diyorum. Bir kaybım olur mu performansta? 32 GB bence güncel oyunlar için fazla. İleride yükseltirim diyorum.

Peki son sorum o halde şimdi 32'den 16'a GB'a düşeceğim. 4000MHz RAM alayım diyorum. Bir kaybım olur mu performansta? 32 GB bence güncel oyunlar için fazla. İleride yükseltirim diyorum.

Oyunlar zaten 32 GB hatta 16 GB bile kullanmadığından kaybınız olmaz. Ama 2-3 yıl sonra 32 GB'a geçilmeye başlanacağını düşünüyorum. 16 GB oyunlar için yeterli olacaktır.

İlk önce monitör al. 144Hz 1ms. RAM'lari değiştir. Daha sonra sistem yeterli bana göre. Şimdi para ediyorken ekran kartımı güncelleyim dersen oda olur.

Geri
Yukarı