1080P-144 Hz monitöre ekran kartı ve işlemci tavsiyesi

Deus Mortuorum

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Profil Kapağı
1523300818
Bu Monitörün incelemelerini çok takip ettim ve değerlendirdim. Şu an TN panel bir monitör kullanıyorum. Açı değiştikçe renklerin değişmesi ve soluk bir görünümünün olması benim gözüme çok batıyor. Aslında bütçem Dell'in 2K monitörünü alıp onu destekleyecek donanımı kurmaya yetiyor fakat TN panelden bıktığım için hiç oralarda gözüm yok. Bahsi geçen monitör hem VA panel hem kavisli ekran hem 1ms olmasıyla hem de yansıttığı görüntü güzelliği bakımından beni çok etkiledi. O yüzden sistemimi bunun üstüne kurmak istiyorum. 2K'larda bütçeme uygun (2000TL) buna benzer bir monitör bulamadım. Bu monitör ile beraber darboğaz olmadan ekran kartının gücünü sorunsuz bir şekilde bana yansıtabilecek, oyun odaklı en üst düzey ekran kartı ve işlemci konfigürasyonu hangisidir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör FreeSync destekliyor. G-Sync monitör olsa daha iyi olurdu. Nvidia kartlar ile çok daha güzel bir performans alırdınız. Bu şartlar altında AMD kart tavsiyesi isterseniz güncel olarak RX 580 var. Fiyatları pek uygun değil bana kalırsa. Ayrıca performans olarak çoğu oyunda yüksek kareleri stabil şekilde verebileceğini de sanmıyorum. Yine de benden farklı düşünenler varsa yorumlarını görmek isterim. Öneri yapmaya çekindiğim bir konu oldu.

Eğer free sync desteği istiyorsanız Rx Vega 64 veya 56 alabilirsiniz. Bunların fiyatı uygun değilse 1070 ti ve i5 8600k iyi gider.

Eğer free sync desteği istiyorsanız Rx Vega 64 veya 56 alabilirsiniz. Bunların fiyatı uygun değilse 1070 ti ve i5 8600k iyi gider.
Vega 56 düşündüm ama 4 bin lira fiyatı vardı ve pek de anlamam AMD tarafından ama saat hızları 1070e göre bayağı düşüktü. Çalışma prensibi farklıdır belki ama 4 bin tl ona vereceğime 3500e 1080 alırım diyesi geliyor insanın o da seçtiğim monitörde darboğaz yapar [emoji1]

Monitör FreeSync destekliyor. G-Sync monitör olsa daha iyi olurdu. Nvidia kartlar ile çok daha güzel bir performans alırdınız. Bu şartlar altında AMD kart tavsiyesi isterseniz güncel olarak RX 580 var. Fiyatları pek uygun değil bana kalırsa. Ayrıca performans olarak çoğu oyunda yüksek kareleri stabil şekilde verebileceğini de sanmıyorum. Yine de benden farklı düşünenler varsa yorumlarını görmek isterim. Öneri yapmaya çekindiğim bir konu oldu.
G-Sync tarafında bütçeme uygun bir VA panele sahip monitör bulamadım. TN panel almaya dediğim gibi çekiniyorum biraz. RX580'e gelecek olursak test videolarında GTX 1060 ondan daha performanslı görünüyor. AMD oyun konusunda çok geri bana kalırsa.

G-Sync tarafında bütçeme uygun bir VA panele sahip monitör bulamadım. TN panel almaya dediğim gibi çekiniyorum biraz. RX580'e gelecek olursak test videolarında GTX 1060 ondan daha performanslı görünüyor. AMD oyun konusunda çok geri bana kalırsa.
RX 580 1060 ile DX11 oyunlarda aynı, ama DX12'de fark atıyor. RX 580 daha performanslı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı