1080P-144 Hz monitöre ekran kartı ve işlemci tavsiyesi

Oyun için kuruyorum sistemi ama dizi film izlemeyi de severim zamanım oldukça. Birde bilgisayarı masama koyar geçip yataktan seyrederim televizyon karşısındaymışım gibi o yüzden TN bıktırdı beni biraz 5 senedir kullandığım için. TN panel önceden ms için direk tercih ediliyordu oyun tarafında şimdi VA paneller yaygınlaşınca hem ms TN paneller ile aynı seviyeye geldi hemde renk doğruluğu çok daha iyi duruma ulaştı. Ben de kendime bu monitörü uygun gördüm o yüzden. Benim gibi çift yönlü kullanıcılar için kurtarıcı olduğunu düşünüyorum [emoji18]
Ben oyun için PG248Q düşünüyorum film de izlerim fakat oyun öncelikli benim için tepkime süresin de en iyisi TN Panel verir diye hatırlıyorum :)

Hocam bahsettiğiniz Samsung monitörü kullanıyorum, oldukça memnunum. Varsa özellikle merak ettiğiniz bir şey, cevaplamaya çalışayım?
Siyah rengi parlak gösteriyor mu? Masaya temas edince sallanması oluyor mu? Aktif kullanan birisiniz herhangi bir eksisini gördünüz mü?
Kavisli monitör olmasına rağmen renkler konusunda beni oldukça memnun etti hocam. Oyunlarda siyah parlaması vs gibi hiçbir sıkıntı yaşamadım. Eğer ciddi anlamda aramazsanız sizin de renkler konusunda sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum. Altındaki stand biraz büyük, masanız küçükse alan konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz biraz ama bunun için bu monitörden vazgeçilir mi? Kesinlikle hayır. Hem dizi hem oyun keyfi oldukça keyif verici. Herhangi bir sallanması olmuyor ve öne arkaya sağa sola yukarı dönme imkanı ile şekilden şekle girip oturabilirsiniz bilgisayar başında :) Şu ana kadarki tek eksisi o alttaki yuvarlak zımbırtı oldu. Masam biraz ufak olmasa eminim o da dikkatimi çekmeyecekti bile.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı