1080P-144 Hz monitöre ekran kartı ve işlemci tavsiyesi

Böyle bir monitör hoşunuza gider mi? Viewsonic VX3211-2K-MHD 32" 3ms (VGA+ HDMI+ Display) WQHD Fiyatı
Bu monitör ile beraber darboğaz olmadan ekran kartının gücünü sorunsuz bir şekilde bana yansıtabilecek, oyun odaklı en üst düzey ekran kartı ve işlemci konfigürasyonu hangisidir?
Tam olarak bütçe belirtirseniz arkadaşlarımız daha güzel yardımcı olacaktır. :)
Bütçem monitör dahil 8 - 8,5 bin bandında. Şuan toplamak için bir konu açmadım yeni seri kartları bekliyorum. O zamana kadar geniş kapsamlı araştırma yapıyorum aklıma takılan şeyler konusunda. Önerdiğiniz monitöre gelince boyutu çok büyük. Bilgisayarı yaklaşık 30-40cm uzaklıktan kullanıyorum o yüzden bu bana fazla gelir. En fazla 27" olabilir.

G-Sync tarafında bütçeme uygun bir VA panele sahip monitör bulamadım. TN panel almaya dediğim gibi çekiniyorum biraz. RX580'e gelecek olursak test videolarında GTX 1060 ondan daha performanslı görünüyor. AMD oyun konusunda çok geri bana kalırsa.
RX 580 1060 ile DX11 oyunlarda aynı, ama DX12'de fark atıyor. RX 580 daha performanslı.
DX12'de kafa kafaya olan bir modeli yok mudur AMD'nin? Varsa FreeSync çok işime yarar.

Niye kafa kafaya olsun ki, daha iyi. DX11'de 1060 ile kafa kafaya, ama DX12'de RX 580 bariz ötesi bir şekilde ileride.
Yazdığınızı yanlış okumuşum kusura bakmayın o yüzden böyle bir cevap verdim :D. Ben 580 daha geride diye gördüm incelemelerde ama bir daha izleyeceğim şimdi video incelemeleri

Evet bu ama TN panel olduğu için sadece biraz daha fazla çözünürlük için almak istemiyorum pek
Eğer oyun için alıyorsan TN Panel olması çok daha iyi fakat günlük kullanım falan film diyorsan iyi değil. Ama çoğu oyuncular TN tercihi eder ben Asus PG248Q modelini düşünüyorum G-Sync monitör şekli falan tasarımı beni benden alıyor. BenQ ve Dell bilmiyorum çok inceledim kalın çerçevelere sahip kenarları o yüzden tercihim PG248Q oldu :)

Evet bu ama TN panel olduğu için sadece biraz daha fazla çözünürlük için almak istemiyorum pek
Eğer oyun için alıyorsan TN Panel olması çok daha iyi fakat günlük kullanım falan film diyorsan iyi değil. Ama çoğu oyuncular TN tercihi eder ben Asus PG248Q modelini düşünüyorum G-Sync monitör şekli falan tasarımı beni benden alıyor. BenQ ve Dell bilmiyorum çok inceledim kalın çerçevelere sahip kenarları o yüzden tercihim PG248Q oldu :)
Oyun için kuruyorum sistemi ama dizi film izlemeyi de severim zamanım oldukça. Birde bilgisayarı masama koyar geçip yataktan seyrederim televizyon karşısındaymışım gibi o yüzden TN bıktırdı beni biraz 5 senedir kullandığım için. TN panel önceden ms için direk tercih ediliyordu oyun tarafında şimdi VA paneller yaygınlaşınca hem ms TN paneller ile aynı seviyeye geldi hemde renk doğruluğu çok daha iyi duruma ulaştı. Ben de kendime bu monitörü uygun gördüm o yüzden. Benim gibi çift yönlü kullanıcılar için kurtarıcı olduğunu düşünüyorum [emoji18]

Hocam bahsettiğiniz Samsung monitörü kullanıyorum, oldukça memnunum. Varsa özellikle merak ettiğiniz bir şey, cevaplamaya çalışayım?
Siyah rengi parlak gösteriyor mu? Masaya temas edince sallanması oluyor mu? Aktif kullanan birisiniz herhangi bir eksisini gördünüz mü?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı