1080P 144Hz İçin Ekran Kartı Tavsiyesi

58emre588

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar;
Yeni bir sistem topladım bu hafta.
Sadece ekran kartimi almak kaldi geriye ama su an butcem el vermiyor. 2-3 ay sonra alacagim.
Konuyu o zaman acarsin diyenler olacaktir illa ki, fikir edinmem gerek ki ona gore butcemi ayarliyim.
Aldigim monitor, Benq XL2411Z 1920x1080 144Hz oyuncu monitörü.
Kesinlik Nvidia istiyorum, Amd'ye bulaşmak istemiyorum.
Aklımda GTX 980 veya 980Ti var.
Gta 5, Bf4, Wor of Tanks gibi oyunlarda Ultra ayarlarda 120Fps civarı almak istiyorum.
Anti Alising açmayan biriyim çok fazla Fps kaybettiriyor çünkü.
Sizce 2-3 ay sonra hangi modeli almalıyım?
Ya da Pascal mimarisinimi beklemeliyim? Ama eğer pascalı beklersem idareten 600 TL civarı bir ekran kartı almam gerekiyor çünkü İntel onboade Hd530'un 144Hz desteği yok ve çoğu oyunu oynatmıyor bile.
Görüş ve önerilerinizi bekliyorum. Sistemim bu şekilde.

İntel i7-6700K CPU
Msi Z170 Gaming M7 Anakart
Corsair 2x8GB=16Gb 3000Mhz CL15 RAM
Silver Stone Tundra TD02-E Sıvı Soğutma
Samsung 850 Evo 250Gb SSD
Western Digital Blue 7200Rpm 1TB HDD
Evga 750 Watt 80+ Bronz B2 PSU
Samsung CD Yazıcı
Zalman Z11 Neo Kasa

Herkese iyi forumlar.

GTX 950 ile gittiği yere kadar götürüp sonra yeni mimari alınabilir.
1 aylik flan GTX960 4Gb modelini 600 seviyelerine bulabilirim aslinda, bende diyiyorum bu tarz en fazla 1-2 ay kullanilmis garantili bisey aliyim, yeni mimari cikinca cok zarar etmeden satar yeni iyi bisey alirim, 960 bile bana Gta 5 i bile High ayarlarda oynatir zaten.

MSAA açmıyorsan Ultra ayarda rahatça oynatıyor.
Teşekkür ederim bilgin için, yani oyundan oyuna açıp açmayacağım değişiyo, Gtx 960 alsam zaten çok bi beklentim yok 6-7 ay götürsün yeter mantığıyla alıcam, high yada ultra çokta farketmiyo benim için kısa vadede :) yeni seriyi istememdeki sebep bi 6-7 yil gotursun diye kasa, bidaha parca alip takmiycam yasta ilerledikce cok fazla vaktim olmuyo zaten iste benim acimdan omurluk bi kasa oldu :)

R7 370 al emaneten. Sonra değiştirirsin. 500TL sanırım.
Dediğim gibi Amd almak istemiyorum Nvidia'dan memnunum yıllardır ve Amd ısı değerleri daha yüksek bu yüzden düşünmüyorum.

Kardeşim zaten değiştiriceksin. Ucuza yönel. R7'dende iyi FPS alırsın. Bu arada İ7 seçmen güzel. Hırpalamazsan, dibine kadar 6-7 yıl götürür sıkıntısız...

Vay be, benim büyük bir nimet gözü ile baktığım kartı sen geçici olarak alıyorsun. :D Ben 4-5 sene için aldım 960'ı. :)
Neyse, hayırlı olsun şimdiden. :)

Kardeşim zaten değiştiriceksin. Ucuza yönel. R7'dende iyi FPS alırsın. Bu arada İ7 seçmen güzel. Hırpalamazsan, dibine kadar 6-7 yıl götürür sıkıntısız...
Gtx 960 daha iyi bir tercih gibi, evet i7 özellikle uzun vade için tercih ettim, sıvı soğutmayla mükemmel bir sıcaklık değeri alıyorum zaten işlemci resmen yatıyor öylece, boşta 20-22 derece, oyunlarda en en fazla 32 derece oluyor, bu demek oluyorki 3-4 yıl sonra yetmediği yerde OC yapsam bile en fazla çok zorlarsam 45-50 dereceye çıkar buza zaten işlemciler için normal bir sıcaklık :)

Gtx 960 daha iyi bir tercih gibi, evet i7 özellikle uzun vade için tercih ettim, sıvı soğutmayla mükemmel bir sıcaklık değeri alıyorum zaten işlemci resmen yatıyor öylece, boşta 20-22 derece, oyunlarda en en fazla 32 derece oluyor, bu demek oluyorki 3-4 yıl sonra yetmediği yerde OC yapsam bile en fazla çok zorlarsam 45-50 dereceye çıkar buza zaten işlemciler için normal bir sıcaklık :)
Aynen öyle. OC yapmaya uzun bir süre gerek yok. Hayırlı olsun. Güle güle kullan.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı