1080p 240Hz RX 6700XT vs 1080p DLDSR 144 Hz RTX 4070

Seçimden hemen önce bir kez daha stoklara gelecektir diye düşünüyorum.

Bence en iyi seçeneğin AOC 24G2SPU+RTX 4070. Viewsonic XG24331+RX 6700XT ile gidersen seni tahmin etmeyecek şeyler çıkabilir ortaya zira AMD tarafındaki downsampling teknoloijleri pek de iyi değil. NVIDIA AIB'lerde yapay zeka destekli downsampling var.
Hocam hazır sizi yakalamışken sorayım.
Ben AOC 24G2ZU almayı düşünüyordum ama fiyatı bi tik pahalandi. AOC 24G2SPU ile 24G2ZU arasında hz ve hoparlör harici bir fark var mı. 240 hz vs 165 arasında fazla fark var mı size göre. Yani aradaki fiyat farkını vermeye değer mi.

Seçimden hemen önce bir kez daha stoklara gelecektir diye düşünüyorum.

Bence en iyi seçeneğin AOC 24G2SPU+RTX 4070. Viewsonic XG24331+RX 6700XT ile gidersen seni tahmin etmeyecek şeyler çıkabilir ortaya zira AMD tarafındaki downsampling teknoloijleri pek de iyi değil. NVIDIA AIB'lerde yapay zeka destekli downsampling var.
Hocam cevap vermezseniz hemen ASUS TUF VG259QM siparis veriyorum ona göre

Son düzenleme:

Aynı fiyata bunu al. Daha modern panel, daha iyi kalibre edilmiş ve yazılım desteği var.

AOC 24G2SPU ile 24G2ZU arasında hz ve hoparlör harici bir fark var mı. 240 hz vs 165 arasında fazla fark var mı size göre.
AOC 24G2SPU renklerde daha iyi ve ölçülen maksimum parlaklığı daha yüksek. AOC 24G2ZU sadece 240 Hz yenileme hızından kazanıyor. O da gözleriniz yorulmuyorsa ve üstelik rekabetçi oyunlar oynamayacaksanız pek etkilemez.
VG259QM önerdiğim bir monitör değil.

Aynı fiyata bunu al. Daha modern panel, daha iyi kalibre edilmiş ve yazılım desteği var.

Biliyorum hocam PROFOUND hocam onu onermedigi için öyle yazdım. 240 hz'ye çıkarsam 24G2ZU yerine VewSonic XG2431 alırım büyük ihtimalle AOC zam yedi ViewSonicde ucuzladı fiyatları aynı oldu neredeyse.

Fiyat aynı ise modern ve daha hızlı olanı alıp geçeceksin 240 vs 280Hz olayına aldanma çünkü panel hızı olarak Viewsonic daha hızlı yenileme hızı düşük bile kalsa sana daha net görüntü verecek.

PureXP ile 360Hz panellerden bile daha net görüntü alacaksın. Düşündüğüne değmez bence halen 7 bin TL bandındayken almalısın.

Son düzenleme:
AOC 24G2SPU renklerde daha iyi ve ölçülen maksimum parlaklığı daha yüksek. AOC 24G2ZU sadece 240 Hz yenileme hızından kazanıyor. O da gözleriniz yorulmuyorsa ve üstelik rekabetçi oyunlar oynamayacaksanız pek etkilemez.

VG259QM önerdiğim bir monitör değil.
Cs ve valorant oynuyorum. 165 ve 240 arasi çok fark ediyor mu acaba. Bide 165 hz için genelde 144hzliklerin OC'lanmıs hali pek tavsiye etmiyorum falan yazan bi kaç kişi gördüm o konuda ne diyorsunuz hocam.

Cs ve valorant oynuyorum. 165 ve 240 arasi çok fark ediyor mu acaba.
Kullanıcıdan kullanıcıya değişir. Normalde edilmesi lazım ama hiçbir şey farketmeyen de oluyor.
Bide 165 hz için genelde 144hzliklerin OC'lanmıs hali pek tavsiye etmiyorum falan yazan bi kaç kişi gördüm o konuda ne diyorsunuz hocam.
Doğru değil. 165 Hz, ana frekanstır. 175 Hz gibi ara frekans değil.

1080p alınacaksa 240Hz'den aşağı düşmenizi mantıklı bulmuyorum.
Örnek vereyim; orta seviye bir sistem toplarsınız ve içinde atıyorum GTX 1050 Ti ne bileyim RX 570 benzeri bir GPU olur, işlemci düşük olur ve 240Hz mantıklı olmaz.
Lakin senin sisteminde 240Hz monitör net olması gerekiyor.
Çoğu oyunda 150FPS üstü alacaksındır. Çok daha temiz bir görüntü ve akıcılık deneyimi için 240Hz mantıklı seçim olur.

Yüksek FPS alamadığın oyunlar için G-Sync aktif eder oluşan blurlanmayı ve yırtılmanında önüne geçersin.

Gigabyte ise AOC'tan üstün değil. Orada yanlış anlaşılma olmuş bana sorarsan. AOC daha üstün.
Hocam işte bütçeye fazla yük biniyor maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı