1080P 240Hz vs 2K 144Hz vs 4K 60Hz Monitör

Bende onu diyorum ben fazla oynamıyorum hikaye tabanlı oyunları 2K 144Hz daha mantıklı geliyor ama görsel şölen olarak da 4K gerçekten muazzam
Evet senin için 2K 144 Hz mantıklı.

Benim gibi hikaye tabanlar oynasaydın kesinlikle 4K derdim ancak CS GO ve LoL gibi akıcılığın görsellikten önde olduğu oyunlarda 60 Hz ile kendini sınırlandırman yanlış olurdu.

Yahu adama gidip 4K ve TN bir panel mi önerelim. Bazen gerçekten anlayamıyorum ya...

4K gibi inanılmaz bir çözünürlüğü, cansız renkler ve kötü görüş açısına mahkum etmek akıl kârı değil.

@TürkayErsöz aradaki farkı deneyimledim. Renklerin canlılığı akıyor resmen. Dünya gözüme daha güzel gözüktü.

IPS paneller görüş açısı ve renklerin canlılığı açısından TN panele fark atar. TN panel önermem.

Kardeşim TN panel de tepkime süresi ve ghosting mevzusunda IPS panele fark atar. Zaten oyun konusunda da önemli olan unsurlar bunlardır. Sırf fanatikliğinden dolayı adamı yanlış yönlendirme.

Adam IPS monitör alıp bunlara maruz kalacak:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Artık yeni nesil TN paneller renk konusunda başarılı.
Çok teşekkür ederim hocam çok yardımcı oldun ben monitörün asus olmasını istiyorum bütün herşey neredeyse asus mouse klavye kulaklık ekran kartı anakart

IPS, TN, VA MONITÖR FARKLARI NELERDIR? - dumputer

@Viktor R3znov bu fanatiklik değil. Bu olay her monitör için geçerli değil. Deneyimlemesem bu kadar net konuşmazdım.

Fanatiklikmiş... Allah'ım sen sabır ver... Sen 4K TN panel önermeye devam et. IPS panelin çıkma sebebi zaten TN panelin çöp olması. Bu kadar. İstisnalar hariç, TN panel çöptür. İstersen istisnaları da atarım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı