1080p 27" monitörden 1440p 27" monitöre geçilir mi?

Halober

Centipat
Yer
Bodrum / MUĞLA
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Daha yeni 3070 Ti bir sistem topladım. Elimde MSI 27 inch 1080p IPS 144 Hz bir monitör var fakat herkes ekran kartımı 2K kartı olarak değerlendiriyor ve çok övüyor 2K'yi. Daha önce hiç test etmedim ama sizce 2K monitöre geçmek fiyatına değer mi? O kadar fark var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Değer. Fark tabi var. Elinizdeki monitörü satıp üstüne ekleme yaparak Dell S2721DGFA 27" 1ms QHD Freesync Pivot Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bunu alabilirsiniz.
Tam olarak bu monitörde gözüm vardi bir de gigabyte m27q gibi bir monitör vardı ama dell daha tercih edilesi geliyor. Yani fark olduğunu biliyorum fakat 9000 TL az bir fiyat değil günümüzde, elimdeki monitörü satmak bir hayli zor. Sadece pişman olmak bunun için miydi demek istemiyorum sonunda.

Tam olarak bu monitörde gözüm vardi bir de gigabyte m27q gibi bir monitör vardı ama dell daha tercih edilesi geliyor. Yani fark olduğunu biliyorum fakat 9000 TL az bir fiyat değil günümüzde, elimdeki monitörü satmak bir hayli zor. Sadece pişman olmak bunun için miydi demek istemiyorum sonunda.
Neden zor olsun hocam ? Uygun bir fiyata koyarsanız satabilirsiniz. Tam tersi günümüzde 9000 tl para değil artık baktığınız zaman. Kazanca duruma göre elbete değişir fakat 2k farkını hissedersiniz.

Fark daglar kadar. Ben gordum.

Eski 1080p 27 inç kullanıcı olarak söylüyorum... Kesinlikle geçmelisin.

Neden zor olsun hocam ? Uygun bir fiyata koyarsanız satabilirsiniz. Tam tersi günümüzde 9000 tl para değil artık baktığınız zaman. Kazanca duruma göre elbete değişir fakat 2k farkını hissedersiniz.
Hocam yani evet 9000 para değil ama neredeyse 1 aylık maaşım oluyor maalesef. Çevremde çok hayır gerek yok absürt diyenler oldu o yüzden 8000 iken almadım şimdi 9000 tlye alıcaz gibi. Son pişmanlık bir işe yaramıyor maalesef.

Hocam yani evet 9000 para değil ama neredeyse 1 aylık maaşım oluyor maalesef. Çevremde çok hayır gerek yok absürt diyenler oldu o yüzden 8000 iken almadım şimdi 9000 tlye alıcaz gibi. Son pişmanlık bir işe yaramıyor maalesef.
Pişman değil mutlu olacaksın inan bana. Ben 1080p 27 inçten 1080 24 inçe düştüm çok farkettirdi. 27 inçte resmen adamları göremiyordum.

Eski 1080p 27 inç kullanıcı olarak söylüyorum... Kesinlikle geçmelisin.
Çok çabuk ikna olan birisi oldum hep. Bu akşam sipariş veririm herhalde. Dellden başka önerdiğiniz bir monitör var mıdır acaba?

Pişman değil mutlu olacaksın inan bana. Ben 1080p 27 inçten 1080 24 inçe düştüm çok farkettirdi. 27 inçte resmen adamları göremiyordum.
Valorant, Apex vs. oynuyorum ama sizce onlar için her türlü 24 inch 1080p daha iyi midir 27 inch 1440pden?

Çok çabuk ikna olan birisi oldum hep. Bu akşam sipariş veririm herhalde. Dell'den başka önerdiğiniz bir monitör var mıdır acaba?

Valorant, Apex vs. oynuyorum ama sizce onlar için her türlü 24 inch 1080p daha iyi midir 27 inch 1440P'den?

Hocam rekabetçi oyunlar için 24 inç daha iyi olur ancak 27 inc 2K monitörün piksel yoğunluğu 24 inç 1080'den bile fazla olduğu için rekabetçi oyunlarda sıkıntı çekmezsiniz. Alırken panelin IPS olmasına dikkat edin. Görüntü çok pikselleştiğinden uzaktaki adamı görmekte güçlük çekiyordum, 1080p 27 inçte. 2k 27 inçte yaşamazsınız siz bu sorunu.

Geri
Yukarı