24" monitörden 27" monitöre geçilir mi?

Knight Davion

Kilopat
Merhaba arkadaşlar.

Bir sistem topladım. Assassin's Creed Valhalla, Doom Eternal, Red Dead Redemption 2 ve benzeri oyunlar oynayacağım. DotA, CS:GO gibi oyunlar bizden geçti artık.

Aldığım monitörü hiç kullanmadım. Ölü piksel ve ve ışık testi yaptım problem yok. Bildiğim kadarıyla aldığım monitör genellikle tavsiye edilen bir monitör fakat ben kendim için mantıklı bir karar verip vermediğime emin değilim. İade edip fiyat konusunda aşırılara kaçmadan F/P bir 27 inç 144 Hz 2K Curved monitöre geçsem mi? Oyun zevkini, atmosferini arttırır mı? Siz olsanız ne yapardınız? İlk sorunuzun cevabı evet ise tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mı?

Sistem:

i5 10400F.
Palit RTX 3060 Ti Gaming Pro OC.
AOC 24G2U monitör 1845 TL
MSI B460M PRO anakart.
Kingston HyperX RAM 2x8 3200 MHz.
Sharkoon WPM Gold Zero 650W 80+
MSI Mag Forge 100R.
Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD.

Yorumlarınız benim için çok değerli. Konunun takibindeyim. Sağlıklı günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben yaklaşık 1 yıl 1440p kullandıktan sonra geri 1080p'ye döndüm. Sistemim de gayet üst seviye olmasına rağmen. Tamamiyle tercih meselesi bence. Yalnız bahsettiğiniz oyunlar için 1440p çözünürlük çok tatlı bir nokta. Ayrıca günlük kullanımda, excel vs. ile de uğraşıyorsanız fazladan piksel gerçekten çok büyük rahatlık sağlıyor.

27" alışabilene 1440p çözünürlük çok tatlı olur. Ben yapamadım 1080p 280hz' e geri döndüm.

Peki sizce linkteki Monitörlerden hangisi şu an F/P ? Kullanacağım masa 75 cm yükseklikte 75 cm derinlikte 2 metre genişliğinde. Derinliği yeter mi bilmiyorum. İlk linkteki Samsung olan HP hariç diğerlerinden ortalama 700 TL daha ucuz. Siz hangisini seçerdiniz?
Konu günceldir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı