1080P için 24” vs 27”

CanerX

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Şanlıurfa
Alacağım monitörü kafamda belirledim gibi. AOC 24G2U veya 27G2U olacak. Şimdi de 24" mi, yoksa 27" mi olmalı, ona karar veremiyorum. 1080P için 27” piksel piksel mi görünür sizce? Bu hususta çok tartışmalar var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 24" kullanıyorum 27" monitör kullanmadım hiç. Daha önceden laptop oyuncusuydum bana 24" bile çok büyük geliyor. Zamanla alışamıyorum. Kullanıyorum ama çokta sevemedim büyük monitör. 27" hakkında pek bir fikrim yok. Siz gözle görüp büyüklüğüne ona göre karar verin.

24'' kullanıyorum. Sağlıklı bakış mesafesi minimum 30cm olmalı ki bunu bile sağlıklı bulmuyorum. En az 35-40cm uzaklıktan bakılmalı ekrana. Bunun dışında şahsi fikrim; 24'e 2 ayda alıştım, 4-5 aydır kullanıyorum, 27'' de olsa kullırım gibi hissediyorum. Tabi bu 24'' in normal bir içerik tüketici + oyuncu olarak bana bir eksisi yok. Daha büyük olsa onu da severdim gibi hissediyorum o kadar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı