1080P için 27" vs 24" monitör

24” fps oyunları için ideal pro oyuncular dahil hepsi 24” kullanıyor ancak hikayeli, moba veya strateji oyunları ile ilgileniyorsanız 27”. Fps oyunlarında 27” 60 cm den uzakta oynamıyorsanız çok göz yorucu.

Evde 24' kullanıyorum, internet kafede 27' 1080p monitörde rahatsız olmuyorum, daha güzel oluyor. Öyle piksel sayma gibi bir olay yok.

Piksel sayma gibi sorunlarla karşılaşılmıyor çok fazla yeni ekranlarda tabi çok yakından bakmıyorsanız. Yaklaşık 15 yıllık fps oyuncusuyum. Genelde yakından oynamayı tercih ediyorum. Monitörleri uzun süredir takipte ediyorum. Kendi mesafemde piksel saymayı gene görebiliyorum. Test ettim ancak oyun akışında hissedilmiyor tabiki çok fazla. Ama tavsiyem dediğim gibi daha öncede hangi oyunların senin önceliğin olduğuna karar vermen. FPS' te kesinlikle 24" tartışmaya girmene gerek yok. Ama hikayeli, strateji ve moba önceliğinse 27" keyfini 60 cm uzaklıktan çok güzel yaşayabilirsin. O mesafeden baktığında ise zaten piksel görüntüleri rahatsızlık vermez.

Piksel sayma gibi sorunlarla karşılaşılmıyor çok fazla yeni ekranlarda tabi çok yakından bakmıyorsanız. Yaklaşık 15 yıllık fps oyuncusuyum. Genelde yakından oynamayı tercih ediyorum. Monitörleri uzun süredir takipte ediyorum. Kendi mesafemde piksel saymayı gene görebiliyorum. Test ettim ancak oyun akışında hissedilmiyor tabiki çok fazla. Ama tavsiyem dediğim gibi daha öncede hangi oyunların senin önceliğin olduğuna karar vermen. FPS' te kesinlikle 24" tartışmaya girmene gerek yok. Ama hikayeli, strateji ve moba önceliğinse 27" keyfini 60 cm uzaklıktan çok güzel yaşayabilirsin. O mesafeden baktığında ise zaten piksel görüntüleri rahatsızlık vermez.
Tek türden oyun oynayan bir insan değilim. 3000 saatlik cs geçmişim olsa da artık hiç girmiyorum bile. Yeni PC aldığımda önceliğim Rust, RDR2, Witcher ve oynayamadığım diğer seriler olacak. Ha bir de Lol tabi ki.
27" ve 1080p çözünürlükte pikselleri sayarsanız. 1080p, 24" için ideal bir çözünürlük. Daha uygun fiyata 144hz, 1ms ve IPS panel alabilirsin.

Bu pikselleri sayarsın muhabbetini cidden yaşadın mı?

En iyisi kendiniz gidip bir internet kafede veya alışveriş mağazasında görmek olacaktır. En kötü internetten alırsanız bir sıkıntı olma durumunda iade etme imkanınız da var.

Gerçek olan şu ki mecbur kalmadıktan sonra daha büyük boyut her zaman daha keyiflidir. 27 2K aldım acaba 32 2K mı alsaydım diye düşünmediğim değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı