1080p için 3060 Ti vs 3070

Uzun vade de sistemde işlemci değiştirmek ekran kartı değiştirmeye göre daha ucuz oluyor. Bu kavramla 5600x yanına RX6900XT taktım. Şu anda 4K kartı olabilir. Kademeli olarak 2K kartı daha sonra 1080P kartı haline gelecek. Örnek senaryo olarak GTX980Tİ modeline bakabiliriz. 3060Tİ ve 3070 arasında fiyat farkı çok yoksa 3070 daha mantıklı bir hareket.

Corsair RM750X olabilir. Seasonic focus 750 olabilir. XPG Core Reactor 750 olabilir. Bu üçü zirve PSU'lardır bana göre. Fiyat araştırmasını kendiniz yapabilirsin.

Hocam bütçeyi aşıyor bunlar

Sharkoon Gold Zero 750W 80+Gold ATX​

Bu nasıl

Bu nasıl

Ya da bu FSP Performance FSP750-50AAA 750W 85+ Aktif PFC Gaming Güç Kaynağı

Son düzenleme:

Bu nasıl

Ya da bu FSP Performance FSP750-50AAA 750W 85+ Aktif PFC Gaming Güç Kaynağı

Bildiğim kadarıyla Tier A listesine giren bir PSU değildi kendisi. Ben pek tavsiye etmiyorum. Korumaları tam olmayabilir o PSU'nun.

FSP Performance FSP750-50AAA 750W 85+ Aktif PFC Gaming Güç Kaynağı​

Bu nasıl FSP iyi diyorlar

FSP iyi marka evet ama bu PSU'su pek iyi değil. FSP Hydro serisi iyi.
Şu listeye bakabilirsiniz. Bu arkadaşın attığı listeye göre bir PSU seçin. Bence PSU konusunda ucuza kaçmayın. Çoğu insan PSU'ya önem vermese de sistemin en önemli parçası konumundadır kendisi. Çünkü tüm sisteme güç veriyor ve sistem resmen ona emanet oluyor.

Şu listeye bakabilirsiniz. Bu arkadaşın attığı listeye göre bir PSU seçin. Bence PSU konusunda ucuza kaçmayın. Çoğu insan PSU'ya önem vermese de sistemin en önemli parçası konumundadır kendisi. Çünkü tüm sisteme güç veriyor ve sistem resmen ona emanet oluyor.
Ben paramı anakart ve PSU'ya gömüyorum :D 1 kere alınacak parça zaten.

650W için yeterli diyorlar ama bilmiyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı