1080p için 6800 vs 6800 XT vs 3070

Hocam ben GDDR6X veya GDDR6 3060 Ti almaya karar verdim. Kendimi zorlamayım, ileride 4070 alırım. Attığım ekran kartları iyi mi, Amazon'dan alacağım (satış sonrası memnuniyet sebebiyle). 3070 almayayım dedim. 11k veya 10k Galax var, ne dersiniz?
O halde EK White alın yani fiyatı 11K olanını. Galax en önde gelen GPU markalarındandır. EK White da güzel model. Hayırlı olsun.
Mouse Viper V2 Pro alacağım.
Karar kesin mi?

Hocam ben GDDR6X veya GDDR6 3060 Ti almaya karar verdim. Kendimi zorlamayım, ileride 4070 alırım. Attığım ekran kartları iyi mi, Amazon'dan alacağım (satış sonrası memnuniyet sebebiyle). 3070 almayayım dedim. 11k veya 10k Galax var, ne dersiniz? Mouse Viper V2 Pro alacağım.
Galax alabilirsiniz aradaki 2-3 bin TL'lik fiyata değmez performans farkı 5-10 FPS.Mantikli olanı düşünmüşsünüz.

Galax alabilirsiniz aradaki 2-3 bin TL'lik fiyata değmez performans farkı 5-10 FPS.Mantikli olanı düşünmüşsünüz.
Zaten 3070 de alsam 1080p çok fark gözükmüyor, o kadar para da vermek istemiyorum. İlerde 3080 Ti veya 4070 takarım ki 1080p kayda değer performans alayım. @P R O F O U N D

O halde EK White alın yani fiyatı 11K olanını. Galax en önde gelen GPU markalarındandır. EK White da güzel model. Hayırlı olsun.

Karar kesin mi?
Evet hocam o fiyata çıkıyorsam Razer alırım. Güveniyorum. Bu arada galax mantıklı değil mi söylediğim? @P R O F O U N D

Son düzenleme:
Zaten 3070 de alsam 1080p çok fark gözükmüyor, o kadar para da vermek istemiyorum. İlerde 3080 Ti veya 4070 takarım ki 1080p kayda değer performans alayım. @P R O F O U N D
Tamam hocam ben TMU ve Tensor çekirdekleri nedeniyle RTX 3070 alın demiştim ama yükseltme yapacaksanız RTX 3060Ti daha mantıklı olur.
Evet hocam o fiyata çıkıyorsam Razer alırım. Güveniyorum.
Ben de Razer'i severim ancak Razer Deathadder V2 Pro'ya bakın isterseniz.
Bu arada galax mantıklı değil mi söylediğim? @P R O F O U N D
Bu soruyu önceki mesajımda cevapladım zaten hocam.

Tamam hocam ben TMU ve Tensor çekirdekleri nedeniyle RTX 3070 alın demiştim ama yükseltme yapacaksanız RTX 3060Ti daha mantıklı olur.

Elim o kadar büyük değil, viper v2 Pro daha iyi olur diye düşünüyorum. 3060 Ti alıyorum. Sağ olun, satış sonrası dönerim. :) hayırlısı olur umarım.

Hocam TMU ve Tensor çekirdekleri ne işe yarıyor?

Hocam TMU ve Tensor çekirdekleri ne işe yarıyor?
TMU'nun açılımı Texture Mapping Unit'tir. GPU'da dokuları eşleyen bölümdür.
Bir de buna ek olarak ROP vardır, açılımı Rander Output Unit'tir. Bu da adından anlaşılacağı gibi görüntüyü renderleyen bölümdür.
İkisi de MSAA özelliği gibi kenar yumuşatma işlemlerinde iş gören bölümlerdir.

Tensör Çekirdekleri ise doğruluğu korurken iş hacmini hızlandırmak için hesaplamaları dinamik olarak uyarlayarak karma hassasiyetli hesaplamayı mümkün kılar.
Ray Tracing ve DLSS hatta CUDA teknolojisini kullannırken görev alan bir bölümdür.

TMU'nun açılımı Texture Mapping Unit'tir. GPU'da dokuları eşleyen bölümdür.
Bir de buna ek olarak ROP vardır, açılımı Rander Output Unit'tir. Bu da adından anlaşılacağı gibi görüntüyü renderleyen bölümdür.
İkisi de MSAA özelliği gibi kenar yumuşatma işlemlerinde iş gören bölümlerdir.

Tensör Çekirdekleri ise doğruluğu korurken iş hacmini hızlandırmak için hesaplamaları dinamik olarak uyarlayarak karma hassasiyetli hesaplamayı mümkün kılar.
Ray Tracing ve DLSS hatta CUDA teknolojisini kullannırken görev alan bir bölümdür.
Peki aralarında 3 bin TL farkla GDDR6X 3060 ti mi daha mantıklı olur 3070 mi? (Oyun için.)

360Hz monitör yanına o bütçeye 2.el temiz RTX 3090 çok iyi olur bence. İşlemcide yeterli.

İleride bakayım hocam, 2. ele güvenim yok, kafam rahat olmaz. Zaten anlamıyorum bu işlerden, arkadaşlar sağ olsun kaç gündür yardım ediyor. Haklarını helal ederler umarım.

Geri
Yukarı