1080p IPS vs 1440p VA

Bütçe
6500

Draxel

Hectopat
Merhaba, yeni monitör almayı düşünüyorum. Şu an sistemim güçlü bir sistem değil 2K oyunlar oynayamam ama ileride sistem değiştirmeyi düşünüyorum ve buna göre bir monitör seçmek istiyorum. Aklımdaki 2K monitör almak ama bütçeden dolayı sadece VA panel alabilirim. Araştırma yaptıkça 1080p IPS panel de mantıklı geldi ama uzun süre kullanacağım için 2K almak daha fazla aklıma yatıyor. Rekabetçi oyunlar çok fazla oynamıyorum. Genelde hikaye, simülasyon ve spor oyunları oynuyorum. Bundan dolayı da ghosting gibi sorunlar aşırı can sıkıcı olmadığı sürece sıkıntı yok. Aklımdaki monitörler: MSI ve Samsung. Sizce 2K VA panel mi almalıyım yoksa 1080p IPS mi? Bütçeyi aşırı olmadığı sürece biraz zorlayabilirim. Benzer özelliklerde 6500 TL'ye kadar önerebileceğiniz monitörler varsa atarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

Merhaba, yeni monitör almayı düşünüyorum. Şu an sistemim güçlü bir sistem değil 2K oyunlar oynayamam ama ileride sistem değiştirmeyi düşünüyorum ve buna göre bir monitör seçmek istiyorum. Aklımdaki 2K monitör almak ama bütçeden dolayı sadece VA panel alabilirim. Araştırma yaptıkça 1080p IPS panel de mantıklı geldi ama uzun süre kullanacağım için 2K almak daha fazla aklıma yatıyor. Rekabetçi oyunlar oynamıyorum. Genelde hikaye, simülasyon ve spor oyunları oynuyorum. Bundan dolayı da ghosting gibi sorunlar aşırı can sıkıcı olmadığı sürece sıkıntı yok. Aklımdaki monitörler: MSI ve Samsung. Sizce 2K VA panel mi almalıyım yoksa 1080p IPS mi? Bütçeyi aşırı olmadığı sürece biraz zorlayabilirim. Benzer özelliklerde 6500 TL'ye kadar önerebileceğiniz monitörler varsa atarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.
2K Va almak gereksiz bence 1000TL farka 2K IPS panel monitörler var. Acele etmeyip az daha bekleyin 2K IPS monitör alın.

Butce asma imkanin varsa 7200 TL'ye kaliteli IPS 1440p alabilirsin.

Bunun disinda VA demissin ama model onemli. Zira her VA kotu degil, ancak o butcedekilerin cogu kotu. Dusuk butcede genel olarak IPS'e yonelmek daha iyi olur.

1080p 165 Hz IPS olarak ise 24G2SP oneririm.

Eger 240 Hz istersen de 24G2ZU oneririm.

Ancak goruntu kalitesi bakimindan 24G2SP kesinlikle daha iyi bir monitor.

Butce asma imkanin varsa 7200 TL'ye kaliteli IPS 1440p alabilirsin.

Bunun disinda VA demissin ama model onemli. Zira her VA kotu degil, ancak o butcedekilerin cogu kotu. Dusuk butcede genel olarak IPS'e yonelmek daha iyi olur.

1080p 165 Hz IPS olarak ise 24G2SP oneririm.

Eger 240 Hz istersen de 24G2ZU oneririm.

Ancak goruntu kalitesi bakimindan 24G2SP kesinlikle daha iyi bir monitor.
Teşekkür ederim Xiaomi mantıklı geldi f/p olarak. Diğer öneriler için de gönderide belirtmeyi unutmuşum özür diliyorum ama 27 inc düşünüyorum.

2K Va almak gereksiz bence 1000TL farka 2K IPS panel monitörler var. Acele etmeyip az daha bekleyin 2K IPS monitör alın.

Fiyat farkını da düşününce attıklarınızdan hangisi daha mantıklı sizce?

Teşekkür ederim Xiaomi mantıklı geldi f/p olarak. Diğer öneriler içinde gönderide belirtmeyi unutmuşum özür diliyorum ama 27 inc düşünüyorum.
27" olarak MSI G2712/G2722 ve Dell G2722HS oneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı