1080p laptop TV'ye bağlayarak 4K oyun oynanır mı?

Gecikme dediği şey input lag ve tepki süresi. İyi bir TV ise çok rahatsız etmez.

Ama 4K da oyun oynamak için laptop donanımı yetersiz kalabilir. 1080p de ultrada açtığın oyunu 4K da Medium'a düşürmen gerekebilir.

HDMI kablosu ile neden gecikme olsun ki?

Gecikme TV'nin kendi içinde. HDMI ile gelen görüntü TV anakartında işleniyor ardından TV'nin içerisinde kendi dahili görüntü ölçeklendirici Tcon adlı bir ekran kartı var bu ekran kartı anakart üzerinden gelen görüntüyü ölçeklendirip panelin coflarına iletiyor bu coflar da görüntüyü panele dağıtıyor, bu işlem monitörlerde çok daha kısa sürer fakat TV'lerde bu süre çok fazladır

Gecikme TV'nin kendi içinde. HDMI ile gelen görüntü TV anakartında işleniyor ardından TV'nin içerisinde kendi dahili görüntü ölçeklendirici tcon adlı bir ekran kartı var bu ekran kartı anakart üzerinden gelen görüntüyü ölçeklendirip panelin coflarına iletiyor bu coflar da görüntüyü panele dağıtıyor, bu işlem monitörlerde çok daha kısa sürer fakat TV'lerde bu süre çok fazladır.

En iyi TV'de bile gecikme olur mu yani TV'nin gecikme değerini nasıl öğrenebiliriz.

En iyi TV'de bile gecikme olur mu yani TV'nin gecikme değerini nasıl öğrenebiliriz.

Evet TV ne kadar pahalı olursa olsun, nihayetinde yine TVdir. TV'nin üretim amacı oyun oynamak değil. Amaç oyun oynamak olsaydı TV değil monitör denirdi. Bir TV'yi monitörden ayıran 2 özelliği vardır 1-gecikme süresi, 2-yenileme hızı. Bu iki faktörün yüksek olduğu bir ekran bil ki TV değil monitördür. Bu benim fikrim.

Evet TV ne kadar pahalı olursa olsun, nihayetinde yine tvdir. TV'nin üretim amacı oyun oynamak değil. Amaç oyun oynamak olsaydı TV değil monitör denirdi. Bir TV'yi monitörden ayıran 2 özelliği vardır 1-gecikme süresi, 2-yenileme hızı. Bu iki faktörün yüksek olduğu bir ekran bil ki TV değil monitördür. Bu benim fikrim.

FIFA gibi oyunlar bile oynanmaz mı yani.

FIFA gibi oyunlar bile oynanmaz mı yani.
Yoo oynanır. Rekabetçi oyunlar hariç her şey oynanır. Neden HDMI kablo ile bağlayıp kendin deneyimlemiyorsun ki? Zor bir şey değil.

Geri
Yukarı