1080P monitörde 2K oyun oynamak

Nvidia Denetim Masasından bununla ilgili bir ayar yapabiliyorsun. Ekran kartın oyunu önce 2K işliyor ardından senin monitör çözünürlüğüne düşünüyor. Bu sayede daha net ve keskin bir oyun deneyimi yaşıyorsun.
Link bıraktım incelersin.

Değip değmeyeceğini kullanıcı bence kendi test ederek karar versin. Bana göre çok mükemmel bir teknoloji değil. İki örnek bırakayım. Donanım Haber sitesinde yapılan bir incelemeden aldım. 1080P 4X DSR (4K)
Ha bu arada eklememi yapayım. Performansını ciddi oranda düşürecektir.

1080p monitörde 2K oynarsan örneğin şöyle olur: 2K monitörde örneğin 4 piksel varken ve hepsi farklı renklerde yanabilirken, 1080p monitörde örneğin 1 piksel varken tek o farklı renklerde yanabilir. Yani demek istediğim şu 1080p monitörde 2K oyun oynarsan 4K çözünürlüğündeki renkler birleşir ve gerçek renkleri bozabilir ve 1080p monitörden bir farkı olmaz sadece bilgisayarını yorarsın.

Monitörüm 1080P ben bu monitörde mesela Fortnite'da oyun ayarlarını 2K yaparsam 2K oynayabilir miyim?
Oynayamazsın hocam. Ekran kartı 2k olarak işliyor ama monitöre 1080p görüntü gelir. Bu genellikle ekran kartına yük bindirmek için yapılan birşeydir. İşlemciye ekran kartından fazla yük binerse darboğaz olur. O yüzden çözünürlüğü yükselterek yükü karta vermek gerekir.

Geri
Yukarı