2K Monitörde 1080P Oyun Oynanır mı?

Kéd

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle birkaç ay önce sistem toplayacaktım, ta ki fiyatları görene kadar. Şu anki bütçemle birkaç ay önce 1070 sistem toplanırken şimdi 1060 zor toplanıyor, o yüzden fiyatlar düzelene kadar almayacağım, büyük ihtimal yazın veya 2019 başlarında düzelirse toplarım. Şimdi ben monitör almak istiyorum ileriye dönük. AGON AG241QX bu modeli almayı düşünüyorum, elimdeki sistem AMD FX-9370 ve AMD R9 270 model ekran kartı mevcut.
LOL, CS:GO vb. oyunlarda 1440P'de belki kasma olmaz ama diğer oyunlar da olacağı için 1440P'den 1080P düşürürsem oyun çözünürlüğünü, ekranda kötüleşme olur mu? Yani tabii olur da, normal 1080P monitörle aynı görüntü mü olur? Yoksa daha mı kötü olur? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

1080p monitörde 1080p oynamak kadar güzel olmaz.

Ancak 2K monitörlerde 1080p görüntü, güzel oluyor halen. Örneğin bir 4K monitörde 1080p çok daha kötü olacaktır.

Monitör fiyatlarının çok arttığını görmedim. Fakat ilerleyen zamanlarda yeni seri monitörler tanıtıldığında mevcut ürünlerin fiyatlarının düşmeyeceğini bilemeyiz. Paranı riske atmış olursun. Bana kalırsa gerek yok.

Zaten şuan almıyacağım birkaç ay sonra alacam zaten monitörler pahalı değil ileriye dönük olur birde benim monitör 60hz şimdi 144 hz alırsam daha iyi olur bence.

Şuan hali hazırda 1080p monitör var ama 60 hz lol cs go gibi oyunlarda sıkıntı oluyor yazdığım monitör güzel olmazsa şimdilik 1050 ti alırım lol cs go gibi oyunlarda 2k oynanır diğer oyunlar 1080p çekmem gerekir.

Zaten şuan almıyacağım birkaç ay sonra alacam zaten monitörler pahalı değil ileriye dönük olur birde benim monitör 60hz şimdi 144 hz alırsam daha iyi olur bence.

Şuan hali hazırda 1080p monitör var ama 60 hz lol cs go gibi oyunlarda sıkıntı oluyor yazdığım monitör güzel olmazsa şimdilik 1050 ti alırım lol cs go gibi oyunlarda 2k oynanır diğer oyunlar 1080p çekmem gerekir.
Viewsonic VX2457-MHD 23.6" 1ms 75hz (Analog+HDMI+Display) Fiyatı indirimle 499 TL'ye almıştım, 75 Hz 1050 Ti için yeterli olacaktır. İkinci monitör olarak kullanabilirsin.

Anladım veya şöyle yapabilirim ASUS 24" PG248Q bu monitörü alıp geçici olarak 1050 ti alırım ömrü bitince yeni çıkmış 1060 gücünde 1080p ultra ayarda oynatabilen bi kar alırım daha mı mantıklıolur

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı