4K monitörde 2K Oynamak

1080P'den aşağısı zaten bulanık bir görüntü öyle anlamanın ihtimali yok maalesef.

Size şöyle söyleyebilirim o zaman. 4k bir monitörü yazılımsal olarak 2k ya düşürdüğünüzde elde ettiğiniz görüntü kalitesiyle 2k bir monitörün 2k çözünürlükte verdiği görüntü kalitesi aynı olmayacaktır.

Size şöyle söyleyebilirim o zaman. 4k bir monitörü yazılımsal olarak 2k ya düşürdüğünüzde elde ettiğiniz görüntü kalitesiyle 2k bir monitörün 2k çözünürlükte verdiği görüntü kalitesi aynı olmayacaktır.
Aynısını ben dedim. Aynı olmayacaktır. Fakat çok az bir fark olacaktır.

Aynısını ben dedim. Aynı olmayacaktır. Fakat çok az bir fark olacaktır.

Ne yazık ki led monitörler doğal çözünürlükleri dışında kullanıldıklarında görüntüyü bozmaktalar. O görüntü eminim sizi memnun etmeyecektir. Çözünürlüğü düşürüp oynamak yerine 4k da bazı ayarları kısıp oynamak bence daha doğru bir seçenek olacaktır.

Arkadaşın sorusunu anlayamadınız sanırım. Ekranın boyutuna göre değişir örnek olarak 27 inc 4k monitörünüz var birde 27 inc 2k monitörünüz var 4k olanı 2k ya düşürürseniz yanyana koyduğunuzda aradaki farkı anlayamazsınız ama 32 inc 4k yı 2k ya çevirirseniz 27 inc lik 2k ekran arasındaki farklı fazlasıyla görürsünüz böyle anlatayım ekranın boyutu değiştikçe piksellerin ölçüleride değişir bu mantıkla kendiniz sorunuzu yanıtlayabilirsiniz.

Ne yazık ki led monitörler doğal çözünürlükleri dışında kullanıldıklarında görüntüyü bozmaktalar. O görüntü eminim sizi memnun etmeyecektir. Çözünürlüğü düşürüp oynamak yerine 4k da bazı ayarları kısıp oynamak bence daha doğru bir seçenek olacaktır.
Fakat 4K monitörü 2K kullanan gayet memnun ve farkı anlayamazsın diyor. @Nazım Paşa

Bence en iyisi siz bir mağazaya gidip teşhirdeki ürünler üzerinde bunu deneyin. En doğru sonucu kendi gözleriniz verecektir. Kullanacak olan sizsiniz en nihayetinde.
Hangi mağazadan gidip yapabilirim kabul ederler mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı