1080p monitörü 4K kullanmak

Daha fazla  
Monitörüm normal de 1080p ve ben oyunları 4K da oynamak istiyorum. Bu yüzden sadece oyun oynarken grafik ayaralrından oyun içi çözünürlüğü 4K ya çekip oynuyorum. Bu bir sorun olur mu? Son olarak 4K monitör almak istedim ancak çoğu monitör de pivot özelliği olmadığı için bütçeden dolayı alamadım. Teşekkürler şimdiden.
Ekran kartı: RTX 3060 Ti.
İşlemci: Ryzen 5600X.
RAM: 32 GB 3200 MHz.

Monitörüm normal de 1080p ve ben oyunları 4K da oynamak istiyorum. Bu yüzden sadece oyun oynarken grafik ayaralrından oyun içi çözünürlüğü 4K ya çekip oynuyorum. Bu bir sorun olur mu? Son olarak 4K monitör almak istedim ancak çoğu monitör de pivot özelliği olmadığı için bütçeden dolayı alamadım. Teşekkürler şimdiden.
Ekran kartı: RTX 3060 Ti.
İşlemci: Ryzen 5600X.
RAM: 32 GB 3200 MHz.
Bu bir sorun değil fakat monitör gerçek 4k olmadığı için sadece yazılımsal olarak 4k verir gerçek 4k değil .

O ekran kartıyla yapay 4K oynamanızı hiçbir anlamı yok. Boşu boşuna FPS değerlerinizi katlediyorsunuz. Ayarları ultraya çekseniz faha büyük fark görürsünüz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidia kontrol panelinden DSR ayarını açarken DL DSR olanları açarsanız FPS kaybınız normal DSR ile 4K seçeneğine göre daha az olur.
DLSS'nin tersine kullanım şekli DL DSR seçeneği.

O ekran kartıyla yapay 4K oynamanızı hiçbir anlamı yok. Boşu boşuna FPS değerlerinizi katlediyorsunuz. Ayarları ultraya çekseniz faha büyük fark görürsünüz.

Bende bu şekilde düşünüyordum ancak. Hepsini deneyerek aradaki farkın ne kadar büyük olduğunu gördüm ve sabit 60 FPS ile yüksek kalite oynamak daha mantıklı geldi.

Monitörün çıkarabileceği çözünürlük ve Hertz belirlidir oynama yaparak renk derinliğini tonunu vs değişebilirsin ya da iyileştirme teknolojilerinden yararlanabilirsin.

Geri
Yukarı