1080P odaklı oyun için sistem

Skyt

Hectopat
Arkadaşlar kafamda 2 sistem var dolar yükselmeden almayı planlıyorum.

Kafamdaki birinci sistem;
Bu sisteme R5 3600 ve SX8200 PRO 512 GB SSD değişimi yaparak almak istiyorum.

İkinci sistem ise;
Bu sistemde ise kasayı değiştirip ranker cygnus yapıp ekran kartını Nitro+ SE yapıp almak istiyorum.
Anakartı ASUS TUF B450 PRO GAMING ATX olarak değiştirip işlemciyi R5 3600X yapmayı da düşündüm.

Bu iki sistem arasında kaldım dolar yükselmeden de biran evvel siparişi vermek istiyorum.
Hangisi daha mantıklı olur verebileceğim Max bütçem 8.000TL dediğim gibi 1080P odak için alıyorum sistemi yanına da ASUS VG258QR model monitör almayı düşünüyorum.

Bir de şu sistem var;
Bu sistemi özelleştirip de almak mantıklı olur mu?

Bu konuda çok fazla bilgim yok açıkçası hangisini almak mantıklı olur karar veremedim.

Veya 8.000TL bütçeye sistem önerilerinize açığım.

Lütfen bir aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar kafamda 2 sistem var dolar yükselmeden almayı planlıyorum.

Kafamdaki birinci sistem;
Bu sisteme R5 3600 ve SX8200 PRO 512 GB SSD değişimi yaparak almak istiyorum.

İkinci sistem ise;
Bu sistemde ise kasayı değiştirip ranker cygnus yapıp ekran kartını Nitro+ SE yapıp almak istiyorum.
Anakartı ASUS TUF B450 PRO GAMING ATX olarak değiştirip işlemciyi R5 3600X yapmayı da düşündüm.

Bu iki sistem arasında kaldım dolar yükselmeden de biran evvel siparişi vermek istiyorum.
Hangisi daha mantıklı olur verebileceğim Max bütçem 8.000TL dediğim gibi 1080P odak için alıyorum sistemi yanına da ASUS VG258QR model monitör almayı düşünüyorum.

Bir de şu sistem var;
Bu sistemi özelleştirip de almak mantıklı olur mu?

Bu konuda çok fazla bilgim yok açıkçası hangisini almak mantıklı olur karar veremedim.

Veya 8.000TL bütçeye sistem önerilerinize açığım.

Lütfen bir aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.
8000 tl 1080p biraz sıkıntı çıkarabilir.
pch s class 1.0 iyi.dediğiniz özelleştirmeleri yapıp alabilirsiniz.peki rtx takıntınız var mı?

Son düzenleme:
Neden Xbox One X almıyorsun?
Artan paraya Office'lik bir bilgisayar toplayabilirsin. Veya güzel bir monitör alabilirsin. 8.000 TL az değil fakat günümüzde ülke ekonomisi pek iyi değil. Müslüman ülkelere yardım edelim derken yardıma muhtaç hale geliyoruz, neyse Silivri'nin bir kısmı çok soğuktur. Bilgisayar toplamak veya almak için pek uygun bir vakitte olduğumuzu düşünmüyorum.

8000 tl 1080p biraz sıkıntı çıkarabilir.
pch s class 1.0 iyi.dediğiniz özelleştirmeleri yapıp alabilirsiniz.peki rtx takıntınız var mı?
RTX takıntım yok beni 1080P üzmesin yeter :)
PCH S Class 1.0'ı dediğinizi yaparak alın ve güle güle kullanın :) 1080P için 2070 uzun süre yeter. 3600 desek 10 numara işlemci. SX8200PRO zaten 970EVO alamayanlara önerdiğim Nvme.
Cevabın için teşekkürler 2 gündür senide yordum :D bir kere alınıyor sonuçta iyi olsun istiyorum :)

Cevabın için teşekkürler 2 gündür senide yordum :D bir kere alınıyor sonuçta iyi olsun istiyorum :)
İstediğiniz kadar soru sorabilirsiniz. Troll olmadıkça her tavsiye konusunda her soruya yanıt veririm. En doğru ve makul parçaları alırsınız umarım. Hayırlı olsun.

@BlG SMOKE Çok yanlış bilgiler veriyorsunuz. Darboğaz kavramı Türkçe'de ve Türkiye'de yanlış anlaşılıyor. 3600X ile 1080P'de 2070S ekran kartı ile sıfır sorun çatır çatır oyun oynarsınız. Bazı oyunlarda ekran kartının %99 yüke girmemesi; darboğaz anlamına gelmez. Oyun akıyor ve 170 yerine 165-160 FPS alınıyorken bu darboğaz mıdır? Darboğaz: ekstrem durumlarda işlemcinin oyuna yetmemesidir. Ekran kartı bottleneck diye bir şey yok yav anlatamadım gitti. 4770K şu an 2060'a darboğaz mı yapıyor PubG oynarken?

Sisteme gelecek olursak; R5 3600 ve 2070 ile çatır çatır çatır 1080P oyun oynanır. Tüm AAA oyunlarda akar gider, CS GO da ekran kartı kullanımı düşer çünkü bu doğaldır, düşmediği 1500TL üstü ekran kartı yok (1080P'de). Darboğaz mı oluyor bu? :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı