1080p Oyunculuğun Ömrü Ne Kadar?

Kapitan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle iyi günler, yakın zamanda High End PC toplayacağım fakat şöyle bir düşünce kapladı beni. Günümüzde 2K-4K oyunculuk yaygınlaşmaya başladı ve herkesin hayalleri yavaş yavaş Ultra olmaktan çıkıp 2K-4K oyun oynamak alanında yoğunlaştı ki bu ekran kartlarını beğenmeme halini aldı mesela çoğumuz diyoruz ki RTX 2080 - 2080 Super 2K-4K kartıdır, Kart kendi gücünü kullanmıyor ki! Sizce böylece 2K-4K sistemler(ekran kartları) çıktıkça 1080P'nin ömrü aynı 720P oyunculuk gibi artmıyor mu?

Mesela eskiden GTX 970 aldığımda hedefim 60 FPS'ken bugün RTX 2070 veya RTX 2080 alırken hedefim 144Hz ve 1080p'de yeni sistem toplayan çoğu kimse 60 FPS alma hedefini gütmüyor. Bana kalırsa yeni çıkan seriler özellikle 1080P/144Hz (Multiplayer için söylüyorum. ) Uzun ömürlü oyunculuğa yaradı.

Sizler ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?
(Düşüncem mantıksızsa bile kibarca fikrinizi belirtirseniz sevinirim, aklımdakini paylaşma ihtiyacı duydum sadece. )

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI GTX 1080 sahibiyim, 2K monitörüm var single player hikayeli oyunlarda çok iyi oluyor. Genelde Ultra ayarlarda 100 üstü FPS rahat alıyorum. Gölge kapalı tabii ki. Fakat arada dereceli oyun sevdalısıyım rainbox 6 Apex Legends pung gibi oyunlarda 144 FPS almam lazım bunun için ayarları kısmam gerekiyor ama pişmanım açıkçası. 1080p monitör alıp daha çok uzun süreli kullanmak isterdim. Bu kartı muhtemelen 2-3 yıl sonra bu kartı değiştirmem gerebilir ya da 1080p monitöre geçebilirim.

720P benzetmesi oldukça iyi oturmuş.
Teşekkür ederim.
MSI GTX 1080 sahibiyim, 2K monitörüm var single player hikayeli oyunlarda çok iyi oluyor. Genelde Ultra ayarlarda 100 üstü FPS rahat alıyorum. Gölge kapalı tabii ki. Fakat arada dereceli oyun sevdalısıyım rainbox 6 Apex Legends pung gibi oyunlarda 144 FPS almam lazım bunun için ayarları kısmam gerekiyor ama pişmanım açıkçası. 1080p monitör alıp daha çok uzun süreli kullanmak isterdim. Bu kartı muhtemelen 2-3 yıl sonra bu kartı değiştirmem gerebilir ya da 1080p monitöre geçebilirim.
Doğru,ömrü uzun gibi duruyor bu tarz sistemlerin 1080P'de ama hala yanılıyor muyum emin değilim :D

Ben ultrawide'den yanayım 1080p olan Ultrawide monitörüm genişlik olarak 2K yükseklik olarak 1080P ve tam ortası diyebilirim ama gel gelelim bende giriş seviyesi 5 yıllık mobil ekran kartı olan Radeon R5 M230 var ve bu beni üzüyor :(

Ben ultrawide'den yanayım 1080p olan Ultrawide monitörüm genişlik olarak 2K yükseklik olarak 1080P ve tam ortası diyebilirim ama gel gelelim bende giriş seviyesi 5 yıllık mobil ekran kartı olan Radeon R5 M230 var ve bu beni üzüyor :(
Yeni monitör alırken Ultrawide aklıma geldi ancak bunca zamandan sonra bir de büyük ekran da try hard zor olur filan derken geldi geçti 144Hz 27 İnç monitör aldım geçtim açıkçası fakat hala aklımda duvara Ultrawide monitör alıp film veya dizi izlemek içimde bir gupte kalmadı değil.(1080P Ultrawide monitör de singleplayer oyun oynamak çok güzel oluyordur eminim.)

1080p bile şuan tam anlamıyla stabil olamıyorken birde 2K ve 4K? 1080p oyunculuğu uzun yıllar daha devam eder.
Özellike bizim gibi alım gücü düşük ülkelerde daha uzun yıllar 1080p oyunculuk devam edecektir diye düşünüyorum ben de.(144Hz'de) daha bunun 240Hz'si var :D

Yeni monitör alırken Ultrawide aklıma geldi ancak bunca zamandan sonra bir de büyük ekran da try hard zor olur filan derken geldi geçti 144Hz 27 İnç monitör aldım geçtim açıkçası fakat hala aklımda duvara Ultrawide monitör alıp film veya dizi izlemek içimde bir gupte kalmadı değil.(1080P Ultrawide monitör de singleplayer oyun oynamak çok güzel oluyordur eminim.)

İçin rahat olsun oynayamıyorum :(( :DD Film ve dizi 21:9 bulursam "efffffssaaaaneee" ama maalesef bulmak da zor. Okadar da geniş değil açıkçası 25UM58-P kullanıyorum buda giriş seviyesi ama tatmin edici.

Yeni konular

Geri
Yukarı