1080P vs 2K

1080P alınmaz o ekran kartına, 2-3 yıl sonra 1080P'ye geçmek zorunda kalacaksın diyenlere takmayın, optimizasyon sorunlu oyunlarla örnek verip ölü 1080P'ye yatırım yapmanı istiyorlar. Yavaş yavaş yeni çıkan kartlar 2K'ya optimize edilmeye başlandı. 1080P ölüyor.

Bende de 5700XT var, monitörüm BenQ XL2411P model, 1080P bir monitör.

Radeon yazılımı içerisinden gerekli ayarları yaptıktan sonra gözümün göreceği en iyi ayarlar ile gayet rahat kullanıyorum.

Oyunlarda bu kart ile gerçek performans istiyorsan 1080P monitör için diyorum VSR açık olmalı, 1080P çözünürlükte kart tam gücünü vermiyor, veremiyor.

PUBG gibi arızalı bir oyunda bile, karakin haritasında 120+ FPS alabiliyorum VSR desteği ile 2560X1440P'de, bir tek Crysis 3 oyununda dikiş tutturamadım :D her çözünürlükte.

Kısaca bu kart 1080P ekranda cinnet geçiriyor.

21.5 inç alıcaksan 1080p yeterlidir ama daha büyük ekran alıcaksan 2k monitör almalısın. 27inç monitörüm var 1080p laptobu film izlerken bağlıyorum sadece oyun oynarken yakından görüntü kalitesi kötü kaçıyor.

NVIDIA DSR özeliği var 1080p ekranı 4 k ya kadar çıkartıyor performans olarak da gayet iyi daha önce tachopat da bu konu ile ilgili bir video vardı “ bence 2k ekran alıcağın fiyat farkı ile fps artıracak başka bir ürün alabilirsin ) fakat bu teknoloji amd var mı bilmiyorum .

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

21.5 inç alıcaksan 1080p yeterlidir ama daha büyük ekran alıcaksan 2k monitör almalısın. 27inç monitörüm var 1080p laptobu film izlerken bağlıyorum sadece oyun oynarken yakından görüntü kalitesi kötü kaçıyor.
24 inc hocam. Sanırım iade edicem gibi biraz daha para batılı iyisini mi alıcaz off. 22.05de sipariş vermişim, alt kısım da iade et seçeneği aktif iade etmem de bir sorun cıkmaz herhalde?
NVIDIA DSR özeliği var 1080p ekranı 4 k ya kadar çıkartıyor performans olarak da gayet iyi daha önce tachopat da bu konu ile ilgili bir video vardı “ bence 2k ekran alıcağın fiyat farkı ile fps artıracak başka bir ürün alabilirsin ) fakat bu teknoloji amd var mı bilmiyorum .

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sanırım ona benzer birşey de AMD'de var, adına VSR demişler. Bunu kesin denerim, artık monitör kalsın daha pixel testini felan yapmadım, bir sorun çıkmazsa kalır.. İki üç yıla fiyatlar düşerse 2K'ya yada 4K'ya geceriz 😅

Dosya Ekleri

• Capture+_2020-06-08-22-11-17.png
    Capture+_2020-06-08-22-11-17.png
    14,8 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı