1080P'de en güzel görüntü kalitesine sahip monitörler hangileri?

• Konuyu başlatan kino
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 514
Daha ikinci mesajda "1080P is for poor people" gördüm. Kader utansın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
VX2458 C-MHD kullanıyorum. Bankada 60, cüzdanımda 55 lira var. Parasızlık kötü durum.

Pazartesi günü arkadaşlarla öğle arasında yemeğe gittim onu da arkadaşa ödettirdim borç olarak.

Arkasında bir anime kızı görseli olsaydı çoktan almıştın...

Şaka bir yana ne bu monitörün olayı. Eyvallah bunları kafadan gömüyoruz ama bazen sürprizler çıkabiliyor, benim RAM'ler de normalde alınmazdı ne idüğü belirsiz Çin markası olduğu için ama gördün yani 1800 TL'ye 2x16 GB 3600Mhz CL16 indirmiş olduk. Bellekleri ve soğutucu bloğu da kaliteli çıktı.

Nano IPS deneme şansım olmuştu gerçekten güzel görünüyor bu paneller.

Şaka bir yana ne bu monitörün olayı. Eyvallah bunları kafadan gömüyoruz ama bazen sürprizler çıkabiliyor, benim RAM'ler de normalde alınmazdı ne idüğü belirsiz Çin markası olduğu için ama gördün yani 1800 TL'ye 2x16 GB 3600Mhz CL16 indirmiş olduk. Bellekleri ve soğutucu bloğu da kaliteli çıktı.

Nano IPS deneme şansım olmuştu gerçekten güzel görünüyor bu paneller.
Bu adamlar zamanında Galax kasa RTX 3060 Ti çıkardılar yani. Uzak Doğu tarafından fason iş yapıyorlar işte. En kötü ölü piksel çıkar, iadeyle falan uğraşırsın. Ben mesela şu Gameon ürünlerine yükseliyordum. Bildiğim bir satış kanalı sahibinin olumsuz yorumlarından sonra vazgeçtim. O dönem satılan ürünlerinde hep bir sorun olmuş. Sonra düzeltmişler falan.

Bu adamlar zamanında Galax kasa RTX 3060 Ti çıkardılar yani. Uzak Doğu tarafından fason iş yapıyorlar işte. En kötü ölü piksel çıkar, iadeyle falan uğraşırsın. Ben mesela şu Gameon ürünlerine yükseliyordum. Bildiğim bir satış kanalı sahibinin olumsuz yorumlarından sonra vazgeçtim. O dönem satılan ürünlerinde hep bir sorun olmuş. Sonra düzeltmişler falan.

Özellikleri ilgi çekici geldi. Tabii monitör ucuza kaçılacak parça değil ama "iyi" üreticiler de alternatif sunmuyor. Oled yapmıyorsunuz bari nano-IPS yapın zor değil.

Hocam bana bakılırsa ve böyle özelliklere para ayırmak istiyorsanız 2K ekranlara geçin. OLED falan bulmanız da kolaylaşır. 10-20 arasında çok efsanevi ekranlar bulabilirsiniz. Sizi tanıdığımdan söylüyorum genel olarak ekran kartınızı güncel tutuyorsunuz çünkü. Kartın zorlanacağını falan sanmam. Para varsa 4K çok güzeldir orası ayrı.

Hocam bana bakılırsa ve böyle özelliklere para ayırmak istiyorsanız 2K ekranlara geçin. OLED falan bulmanız da kolaylaşır. 10-20 arasında çok efsanevi ekranlar bulabilirsiniz. Sizi tanıdığımdan söylüyorum genel olarak ekran kartınızı güncel tutuyorsunuz çünkü. Kartın zorlanacağını falan sanmam. Para varsa 4K çok güzeldir orası ayrı.
Özellikle 1080p aramanızın bir sebebi var mı?

Monitöre çuvalla para dökesim gelmiyor bir de 1080P'de memnunum, evet çıktığında RTX 5070 alabilirim ama bu tamamen iş odaklı olur. Hali hazırda "çalışan" bir monitörüm var, eldekini satıp makul bir bütçeyle konfor odaklı bir değişim yapmam daha iyi olur benim için.

20-25K dökeceksem onu evdeki yaşlı elektrik süpürgesini değiştirmeye ya da kumaşı yıpranmış mobilyalara harcamam daha iyi olur.

Monitöre çuvalla para dökesim gelmiyor bir de 1080P'de memnunum, evet çıktığında RTX 5070 alabilirim ama bu tamamen iş odaklı olur. Hali hazırda "çalışan" bir monitörüm var, eldekini satıp makul bir bütçeyle konfor odaklı bir değişim yapmam daha iyi olur benim için.

20-25K dökeceksem onu evdeki yaşlı elektrik süpürgesini değiştirmeye ya da kumaşı yıpranmış mobilyalara harcamam daha iyi olur.
Bu işte en büyük olay panel işi. 1080P'de çok iyi olan monitör 2K orta segmentten daha iyi gösterebiliyor. Araştırısam bir şeyler atarım.

Forumda dediklerine göre en iyi 1080P:

Bir al kalitesi olan:

Yine de iyi araştırmanızı öneririm.

Son düzenleme:
Önceliğim eğer varsa OLED, QLED, nano IPS modellere bakmak. Normal VA, TN, IPS'lerin elimdeki monitör üzerine çok dişe dokunur fark yaratacağını sanmıyorum.

TN'ye kötü diyorlardı renk konusunda, ben kötü dahi olsa FPS oyunlarındaki performansına önem verdiğim için aldım. Renklerine gerçeği yansıtmıyor demişlerdi doğru mudur bilmem ama renk canlılığı o kadar mükemmelki tam istediğim gibi can canlı şeylere bağımlıyım biraz 😁 ve diğer güzel tarafı parlama olayı var. Half-Life oynuyorum gauss ile vurduğumda lazeri parlıyordu çok hoşuma gitti monitör akıcıda, kullandığım model XL2546k modeli kumandası var 3 kademeli renk canlılığı ayarlıyorum sönük, canlı ve çok canlı olarak ben en son canlı olana ayarlamıştım. İsimleri FPS 1, 2, 3 ve gamer 1, 2, 3 olarak geçiyor.
Bak bu konuya sayfa 4'te kendi ekipmanlarımı atmıştım :)

Geri
Yukarı