1080P'nin ömrü ne kadar kaldı?

Benim de 4 sene önce dönemine göre aşırı kaliteli monitörüm elektrik kesintisinde Allah'ın rahmetine kavuşmuştu. Şu an ben de 1680x1050 kullanıyorum.
1680x1050 kötü değil hocam, 1080P'ye çok yakın bir çözünürlük. Pişman etmiyor. Tabii sistemin üst düzey bir sistemse kabak tadı verebilir. Bende 1660 Super var, AAA ağırlıklı takıldığımdan dolayı 144 Hz ihtiyacı duymuyorum pek.

Gün geçtikçe ekran kartları yüksek çözünürlükleri ister oldu, bazı çok güçlü işlemcileri çok güçlü ekran kartlarına bile artık takınca 1080P'de darboğaz yapıyor, sizce bu kadar güçlü ekran kartları çıkmaya devam ettiği sürece 1080p çözünürlüğünün ömrü ne kadar kaldı sizce? Elbette komple bitmez, herkes üst düzey sistem kullanmıyor. Ama yakında yavaş yavaş 1080p devri bitecek bence.

Sizin fikirleriniz nedir?

4-5 yılı var.

Türkiyede oyuncuların %90'nı 1080p ye yeni geçtiği için dünyada 3 yıla bitse bile Türkiyede en az 8 yılı var.
Yahu abartın az daha abartın biz daha 768P'ye yeni geçtik yav(!)

Ya siz 10 yıl önceden geliyorsunuz ya ben 10 yıl sonradan gidiyorum.
%90'ı yeni mi geçmiş 1080P'ye güldürmeyin beni.

1680x1050 kötü değil hocam, 1080P'ye çok yakın bir çözünürlük. Pişman etmiyor. Tabii sistemin üst düzey bir sistemse kabak tadı verebilir. Bende 1660 Super var, AAA ağırlıklı takıldığımdan dolayı 144 Hz ihtiyacı duymuyorum pek.

Farkındayım hocam zaten üst düzey bir sistem değil tam düzeyinde ama işte eski nesil diye biraz koymuyor değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı