11.000 TL bütçeye masaüstü sistem önerisi

R5 5500 ve RX 6650 XT var hocam. Bana işlemci ve ekran kartının hangi sınırı geçmemesi gerektiğini söyleyebilir misin? Ona göre yazarım sana.
Bu kulakları inceleyeceğim.

İşlemci oyunlarda 75 dereceyi geçmezse iyi olur.

Ekran kartının da ideal sıcaklığı aynı şekilde oyun içinde 75-80 derece.

Ekran kartın MSI ise biraz ısınabilir.

İşlemci oyunlarda 75 dereceyi geçmezse iyi olur.

Ekran kartının da ideal sıcaklığı aynı şekilde oyun içinde 75-80 derece.

Ekran kartın MSI ise biraz ısınabilir.
Ya yanlış hatırlamıyorsam 75'lerde görmüştüm ekran kartını Cyberpunk'ta. Bunun fan hızını ya da şiddetini artırmak çözüm olur mu MSI Afterburner üzerinden falan. Yeni aldık başımıza bişey gelmesin yazık olur.

Ya yanlış hatırlamıyorsam 75'lerde görmüştüm ekran kartını Cyberpunk'ta. Bunun fan hızını ya da şiddetini artırmak çözüm olur mu MSI Afterburner üzerinden falan. Yeni aldık başımıza bir şey gelmesin yazık olur.

Evet fan hızını arttırmak biraz düşürür sıcaklığı ancak sesi sizi rahatsız edebilir.

Başına bir şey gelmez, zaten ekran kartı çok ısınırsa kendi kendine performansını düşürüp sıcaklığıda düşürüyor. Yani 80 dereceyi geçmiyorsa ayarlar ile oynamama gerek yok.

Evet fan hızını arttırmak biraz düşürür sıcaklığı ancak sesi sizi rahatsız edebilir.

Başına bir şey gelmez, zaten ekran kartı çok ısınırsa kendi kendine performansını düşürüp sıcaklığıda düşürüyor. Yani 80 dereceyi geçmiyorsa ayarlar ile oynamama gerek yok.
Hocam selamlar nasılsın? Sıcaklıkla ilgili sorun yaşıyorum. Ekran kartım 86 dereceyi görüyor. Ne yapabilirim. Fan hızını mı artırmalıyım ya da başka bir şey mi yapmalıyım

Hocam selam nasılsın?

Çok şükür iyiyim hocam, bayram hazırlığı yapıyoruz :D sizi sormalı.

Hocam cidden normal bu çünkü en kötü soğutmalardan birine sahip MSI Ventus serisine sahipsin...

Ama bu demek değil ki sıcaklıkları iyi. 86 derece ekran kartı için kötü bir sıcaklık. Yanii yanma, bozulma gibi sorunlar olmaz ancak oyunda performansın düşer ekran kartı sıcaklığından dolayı.

Çözüm için UV, FPS sabitleme ve grafik kısma gibi şeyler var. Diğer arkadaşlarında farklı fikirleri olabilir, en iyisi yeni konu açın.

Çok şükür iyiyim hocam, bayram hazırlığı yapıyoruz :D sizi sormalı.

Hocam cidden normal bu çünkü en kötü soğutmalardan birine sahip MSI Ventus serisine sahipsin...

Ama bu demek değil ki sıcaklıkları iyi. 86 derece ekran kartı için kötü bir sıcaklık. Yanii yanma, bozulma gibi sorunlar olmaz ancak oyunda performansın düşer ekran kartı sıcaklığından dolayı.

Çözüm için UV, FPS sabitleme ve grafik kısma gibi şeyler var. Diğer arkadaşlarında farklı fikirleri olabilir, en iyisi yeni konu açın.
Tamam hocam. Bayramınız mübarek olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı