11.000 TL PC Toplama

Bütçe
11000

Soykan Sandalcı

Centipat
Herkese Merhabalar.
Bütçe olarak 11.000 gibi bir rakam ayırmayı düşünüyorum.

• Asus Rog Strix X570-E anakart
  • Asus Strix AMD RX5700 XT Ekran kartı
  • Ryzen 7 3800X işlemci
  • Corsair 16 GB 3600MHz RAM
Şeklinde bir sistem mi daha mantıklı olur? Yoksa:

• Asus Prime Z390-A anakart
  • Asus ROG Strix GeForce RTX 2070 Ekran kartı
  • i7-9700 işlemci
  • Corsair 16 GB 3600MHz RAM
Şeklinde 2 seçenek geliyor aklıma. Bunlardan hangisini tercih ederdiniz veya daha uygun ve mantıklı bir sistem önerisinde bulunabilecek birileri var mıdır? Fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.

İşin açıkçası hala hangi işlemci veya ekran kartını almam gerektiği konusunda karar veremediğim için bu konuyu açtım. Fikirleriniz benim açımdan daha önemli. Şu nedenle şöyle bir sistem toplarsan senin için daha iyi olur derseniz konu amacına ulaşır. Bilgisayarı toplama amacım sadece oyun oynamak onuda başlıkta belirtmediğim için buraya ekliyorum.

İşin açıkçası hala hangi işlemci veya ekran kartını almam gerektiği konusunda karar veremediğim için bu konuyu açtım. Fikirleriniz benim açımdan daha önemli. Şu nedenle şöyle bir sistem toplarsan senin için daha iyi olur derseniz konu amacına ulaşır. Bilgisayarı toplama amacım sadece oyun oynamak onuda başlıkta belirtmediğim için buraya ekliyorum.
AMD 3800X kullanıcısı olarak şayet 3800X'de indirim yoksa bariz bir şekilde 3700X alınması taraftarıyım. Zira bende öyle yaptım. Benim aldığım zaman 3700X ile 3800X arasında 50 TL fark vardı.

-AMD 3700X
-Gigabyte X570 Aorus Elite
-Sapphire RX 5700 XT Nitro+ / MSI RX 5700 XT Gaming X
-GSkill SniperX 16 GB 8GBx2 3600 MHz CL16
-ADATA XPG SX8200 Pro 512 GB
- 1 TB HDD 7200 RPM 64 Mb Cache (WD/Seagate)
-Kasayı sizin tercihinize bırakıyorum.
- High Power 750W Performance GD / Gigabyte Aorus P750W /

Bütçe artarsa 240 mm sıvı soğutucu düşünülebilir. Depolama kapasitesi artırılabilir. Monitöre daha kaliteli seçilebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı