11.000 TL'ye iOS telefon önerisi

Bütçe
11.000 TL

PolterGeist

Centipat
Daha fazla  
İyi sosyaller. Geçenlerde de aynı konuyu açmıştım fakat yeterince cevap alamadım. O yüzden tekrar konu açıyorum kusura bakmayın. Bütçem maksimum 11k maalesef artıramam.
Yıllarca Android kullandım artık IOS'a geçiş yapmak istiyorum. Bu fiyatta anca 2.el alınacağı için aklımda ki telefonlar şunlar:
iPhone X
iPhone XR
Alınır mı? Yenilenmiş olarak almak mantıklı mı? 2 sene götürür mü? Güncelleme daha ne kadar alır?
Teşekkürler.

XR son güncellemesini aldı.

Yenilenmiş almak en mantıklısı. 2. elden çok daha iyi ve güvenilir. Güvenilir, kurumsal bir satıcıdan kesinlikle yenilenmiş al. Sıfır gibi kullan. IOS'un tadını çıkar :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi parçalarla yenilediklerinden haberin yok demek :D

Bildiğim kadarıyla replika veya kalitesi kötü parçalarla değişim yapılıyor.

XR son güncellemesini aldı.

2 sene götürsün yeter hocam. O zamana kadar sıkıntı çıkarır mı? Telefonu yalnızca kamera ve video / yayın seyretmek için alacağım. Mobil oyun oynamıyorum.

Bildiğim kadarıyla replika veya kalitesi kötü parçalarla değişim yapılıyor.
Evet, A kalite B kalite diye sınıflandırıyorlar ama pek fark olduğunu sanmıyorum. Ben almazdım ama sen eğer taksit fırsatından yararlanmak istiyorsan ve ikinci ele güvenmiyorsan düşünebilirsin.

2 sene götürsün yeter hocam. O zamana kadar sıkıntı çıkarır mı? Telefonu yalnızca kamera ve video / yayın seyretmek için alacağım. Mobil oyun oynamıyorum.
XS Max bakabilirsin. Bütçenin üstünde olacaktır ama temizini bulursan olur.

Evet, A kalite B kalite diye sınıflandırıyorlar ama pek fark olduğunu sanmıyorum. Ben almazdım ama sen eğer taksit fırsatından yararlanmak istiyorsan ve ikinci ele güvenmiyorsan düşünebilirsin.

Bir arkadaşım yenilenmiş iPhone 8 aldı. Geçen seneden beri sorunsuz kullanıyor. En ufak arıza yaşamadı. Ama şans işi gibi geliyor bana.

Bir arkadaşım yenilenmiş iPhone 8 aldı. Geçen seneden beri sorunsuz kullanıyor. En ufak arıza yaşamadı. Ama şans işi gibi geliyor bana.
bende iphone7 almıstım sarjı hızlı bitiyordu meğersem orj batarya değilmiş 4-5 ay kullandım gecen haftada redmi note 8e gectim

Geri
Yukarı