11.000TL R5 3600 ve GTX 1660S uyumu

Jex Blake

Hectopat
Ekran kartı: MSI GeForce GTX 1660 Super.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600.
Anakart: Gigabyte B450M SH2.
RAM: G.Skill 16 GB(2.8) Ripjaws V 3200MHz CL16.
M.2 SSD: Samsung 970 Evo 500GB.
SATA SSD: Samsung 1TB 870 QVO.
Kasa: Zalman N5 mf.
Monitör: AOC 24inç 144Hz 1ms Curved.
Güç kaynağı: Xigmatek X-Power 80+ 650W.
Bu sistemi Vatan Bilgisayar'dan (Vatan'ın pahalı olduğunu biliyorum fakat Vatan'dan toplamak zorundayım)1 ay içinde toplayacağım inşallah.
Birbiriyle uyumsuz herhangi bir parça var mı?
Parçalar iyi mi neler değiştirilebilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok pahalı sadece. Onun dışında sistem güzel. O kadar disk boyutunu ne yapacaksınız?

Evet, 1TB SATA SSD biraz fazla oldu ama çok fazla oyun indireceğim için 500GB SSD dolacak. Dolduktan sonra geri kalan oyunları veya uzun süre kullanacağımdan dolayı ileriki zamanlarda çıkan oyunları indireceğim ve 1TB SSD'ye yüklemeye başlayacağım böyle bir şeye karar verdim. Sizce ne yapabilirim?

Evet, 1TB SATA SSD biraz fazla oldu ama çok fazla oyun indireceğim için 500GB SSD dolacak. Dolduktan sonra geri kalan oyunları veya uzun süre kullanacağımdan dolayı ileriki zamanlarda çıkan oyunları indireceğim ve 1TB SSD'ye yüklemeye başlayacağım böyle bir şeye karar verdim. Sizce ne yapabilirim?

Vatan'dan başka bir yerden toplama şansınız var mı?

1 TB SSD yerine 2'ya da 3 TB HDD alabiliyorsunuz. Zaten arşivde hız pek önemli değil. Sistemi kendiniz birleştirecekseniz -Vatan'dan almayarak- çok daha iyi sistemler toplanabiliyor.

Çok pahalı gerçekten bu bütçeyle 3060 Ti+3700X'li bir sistem bile toplanır.

Vatan Bilgisayar'dan toplayabilir miyim peki?

Vatan'dan başka bir yerden toplama şansınız var mı?

Vatan veya İtopya'da olabilir.

1 TB SSD yerine 2'ya da 3 TB HDD alabiliyorsunuz. Zaten arşivde hız pek önemli değil. Sistemi kendiniz birleştirecekseniz -Vatan'dan almayarak- çok daha iyi sistemler toplanabiliyor.

Mesela herhangi bir hikaye oyununu SSD'ye indirip bitirdim, sonra HDD'ye arşiv için taşırken yine yüklenmesini bekleyecek miyim? Ne kadar sürer taşınması? Maalesef kendim birleştirmeyeceğim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı