11-14 Bin arası oyuncu laptopu önerisi

Güzel dostum orada sordum zaten "laptop olması şart mı?" diye.
Belki arkadaş bilgisayar toplamasını bilmiyor o yüzden laptop'u tercih etti.
Bir şeyi bilmeden hemen linç etmeye bayılıyorsunuz...
Şahsi olarak size söylemedim dostum. Topluluk olarak öyle söyleyen herkesi kapsayacak şekilde söyledim. Şahsi algıladıysanız kusura bakmayın.

Sevgili arkadaşlar siz tartışıyorsunuz ya benim isteğim arada kaynıyor gibi hissediyorum :p :D

Açıkçası 12-13bin bandında bu parayı verdiğim zaman alabileceğim en iyi bilgisayarı almak konusunda sizden yardım istiyorum. araştırdıkça farklı şeyler buluyorum çünkü, kimisi işlemciyi düşürüp ekranı 17inç vermiş, kimisi 9. nesil işlemci + 2070 256 bit ekran kartı + 144HZ 17inç ekranı 13.700 e vermiş. bu kadar iyi özellikleri aynı fiyata bir firma verebilirken diğeri neden veremiyor? verebilen firmada bi katakulle olmasından korkuyorum :D

Sevgili arkadaşlar siz tartışıyorsunuz ya benim isteğim arada kaynıyor gibi hissediyorum :p :D

Açıkçası 12-13bin bandında bu parayı verdiğim zaman alabileceğim en iyi bilgisayarı almak konusunda sizden yardım istiyorum. araştırdıkça farklı şeyler buluyorum çünkü, kimisi işlemciyi düşürüp ekranı 17inç vermiş, kimisi 9. nesil işlemci + 2070 256 bit ekran kartı + 144HZ 17inç ekranı 13.700 e vermiş. bu kadar iyi özellikleri aynı fiyata bir firma verebilirken diğeri neden veremiyor? verebilen firmada bi katakulle olmasından korkuyorum :D
Dostum bana göre başta senin gösterdiğin laptop gayet güzel. Sadece 15.6 inç oyun için biraz küçük gelebilir. 17 inç olanı almanı tavsiye ederim. Başka fikirleri olan arkadaşlarında önerilerini dinleyebilirsin.

[/QUOTE]
Dostum bana göre başta senin gösterdiğin laptop gayet güzel. Sadece 15.6 inç oyun için biraz küçük gelebilir. 17 inç olanı almanı tavsiye ederim. Başka fikirleri olan arkadaşlarında önerilerini dinleyebilirsin.

Hocam peki

sence bu laptop mu

bu laptop mu?

arasında 1600 tl fark var.

birinin ekranı 120HZ - diğeri 144HZ
biri 192bit 2060 ekran kartı - diğeri 2070 256 Bit
ama biri 10. nesil i7 - diğerinde işlemci nesli düşmüş 9. nesil

Tavsiyen hangisi olurdu?

MSI ile Monster Tulpar arasında türkiyede garanti, yetkili servis ağı vs. konusunda bir fark var mı? Kendi sitesinden Monster alırsam sıkıntı yaşar mıyım herhangi bir konuda?

Arkadaşlar çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için...

Ama birçok model gelmiş, kafam karıştı hangisini neye göre seçeceğime. Herkes farklı bir şey söylemiş :(

----------------

Bu model nasıl?

10. nesil değil 9. nesil i7 işlemci.

8 GB GDDR6 NVIDIA RTX2070 256-BIT - ilk mesajda almayı düşündüğüm MSI'da 192Bit, 6 GB 2060 ekran kartıydı. Neredeyse aynı fiyat bu onunla.

17 Inc ve 144Hz ekran

Bir de bu 144Hz, 120Hz vs. olması çok mu önemli oyun oynarken?
Hocam ben Monster'a bu kadar para vermek istemem, bende Monster kullanıyorum birkaç yıl sonra dış parçaların kalitesizliğini fark edebiliyorum. Mutlaka işiniz teknik servise düşer. MSI çok mantıklı bir seçim sizin için. Fakat çok ince detaylar önemli sadece HZ değil, MS değeri de önemli. Ben merak edip sordum Monster'a 15-25 MS tepki süresi varmış. Bu da aşırı fazla bu fiyat segmentine göre. MSI, bu fiyat aralığında 5MS ve en iyi süre olan ve bu MS farkının çok önemli olduğununda altını çizerek söylüyorum 3MS laptoplarda sunuyor ve bu piyasada sadece MSI'da bildiğim kadarıyla. Hem parça kalitesi, hemde bunu kaldırabilecek kasa kalınlığı ve soğutma olmalı. Yani sadece özelliğe bakmayalım derim, GL serisi ısınıyor diye çok yorum okudum GT kasalar en kalını ve en az ısınmayı hissedeceğiniz kasa. GE serisi bir tık altı. Ben özellikleri çok iyi olup cihazım ısınacaksa o cihazı almak istemem ki çoğu kişide benim gibi düşünür büyük ihtimalle. Uzun lafın kısası hocam ben eğer alacak olsam bu fiyat segmentinde eğer çok az çıkabilirseniz : MSI GT63 Titan 8RG-041XTR Intel Core i7 8750H 2.2GHz 16GB 1TB+ 256GB Ssd 8GB GTX1080 15.6" NTBMSIGT638RG041 | Trendyol bunu alırdım kesinlikle.

MSI'nın üstüne hiçbir markayı tanımam. Monster kötü değil fakat bazen sorun çıkarabiliyor diye duyuyorum. O gösterdiğiniz MSI 17 inç olsa fıstık gibi olurdu valla.

Ben merak edip sordum Monster'a 15-25 MS

Hocam beni kağıt üzerinde o kadar güzel gözüken monster dan vazgeçirdiniz açıkçası :D ama verdiğiniz laptopun bütçesi beni aşıyor şuanlık maalesef. bir de sadece 3MS ekran var diye o kadar bileşendeki özellikleri düşük tutmak ve üstüne 3-5 bin fazla vermek bana pek mantıklı gelmedi (cahilliğimden dolayı muhtemelen.) hala karar veremedim ve sıkıldım cidden zor işmiş pc araştırmak. insanlar neden forumlara bu kadar yazıyor şimdi anlıyorum :D

MSI'nın üstüne hiçbir markayı tanımam. Monster kötü değil fakat bazen sorun çıkarabiliyor diye duyuyorum. O gösterdiğiniz MSI 17 inç olsa fıstık gibi olurdu valla.

mesela hangi modelini önerirsiniz hocam? ekran 17 inç olunca fiyat da artıyor ve bazı özellikler de düşüyor maalesef. spesifik bir model yazabilirseniz incelemek isterim açıkçası. benim kafam karıştı artık. baktığım laptoplara tekrar bakıyorum farkında olmadan :D :D

Hocam beni kağıt üzerinde o kadar güzel gözüken monster dan vazgeçirdiniz açıkçası :D ama verdiğiniz laptopun bütçesi beni aşıyor şuanlık maalesef. bir de sadece 3MS ekran var diye o kadar bileşendeki özellikleri düşük tutmak ve üstüne 3-5 bin fazla vermek bana pek mantıklı gelmedi (cahilliğimden dolayı muhtemelen.) hala karar veremedim ve sıkıldım cidden zor işmiş pc araştırmak. insanlar neden forumlara bu kadar yazıyor şimdi anlıyorum :D

Hocam estağfurullah sizde haklısınz RTX2060 duruyor orada :) Ama çok yoğun bir oyuncu değilseniz gönderdiğiniz MSI laptopta çok çok iyi bir laptop. Isınma konusu kasa inceliğine göre daha çok hissediliyor, korkum ısnma olmasından yana. Yoksa tartışmasız harika. Ben 13.000 TL kesinlikle Monster'a ödemem hocam net söyleyebilirim, çoğu arkadaşım katılacaktır.

mesela hangi modelini önerirsiniz hocam? ekran 17 inç olunca fiyat da artıyor ve bazı özellikler de düşüyor maalesef. spesifik bir model yazabilirseniz incelemek isterim açıkçası. benim kafam karıştı artık. baktığım laptoplara tekrar bakıyorum farkında olmadan :D :D
15.6 inç ekran sorun olmayacaksa gösterdiğiniz laptopu alabilirsiniz fakat bana küçük geliyor. Dediğiniz gibi 17 inç RTX 2060 pahalı oluyor. 16 bin civarında olduğunu gördüğüm için bütçenizi aşıyor. O yüzden 17.3 inç GTX1660 Tİ buldum isterseniz bakabilirsiniz.

çoğu arkadaşım katılacaktır.

ısınma olursa ne olacaktır hocam?

benim eski laptopun toshibaydı, kucağımda oyun oynayamıyordum o kadar ısınıyordu ama bir problem yaşamadım açıkçası. zaten kucağımda neden oyun oynayayım ki :D

ısınma sorunu için altına bi tane şu hava üfleyen pervaneli altlıklardan alsak olmuyor mu?

sonuçta biri 15 inç, diğeri 17 inç, biri 120hz diğer 144, biri 2060 192bit, diğeri 2070 256 bit...

bilemiyorum, çok anlamadığım için kararsızım ben de.

aslında çok yoğun bir oyuncu değilim ama sonuçta her türlü oyunu oynamak istiyorum. günde 3-4 saat oynuyordum eskiden laptopun varken . ve almışken en iyisi olsun en uzun süre götürsün istiyorum.

Geri
Yukarı