11 ayda YDT yapılabilir mi?

@llMichaell2 sınav sorularına bakaraktan kelimeleri eş anlam şeklinde bir deftere yazın. Sonra günlük o defteri okumaya çalış, sıfat zarf ve fiil için yapabilirsin bunu. Onun dışında Akın Dil'in 100 reading diye bir kitabı var. Orada ihtiyacın olan kelimeler ve okuma parçaları olacak. İstersen o kitaba da bakabilirsin.
@llMichaell2 evet gerekli ancak temele alacak kadar gerekli değil. Günlük 3-4 saat YDT çalışırsan mesela bunun 30 dakikası gramer olsun. Kalanı okuma ve kelime, bir süre sonra test tekniğini de öğrenip üstüne katınca zaten çok faydasını görürsün.

@llMichaell2 sınav sorularına bakaraktan kelimeleri eş anlam şeklinde bir deftere yazın. Sonra günlük o defteri okumaya çalış, sıfat zarf ve fiil için yapabilirsin bunu. Onun dışında akın Dil'in 100 reading diye bir kitabı var. Orada ihtiyacın olan kelimeler ve okuma parçaları olacak. İstersen o kitaba da bakabilirsin.
@llMichaell2 evet gerekli ancak temele alacak kadar gerekli değil. Günlük 3-4 saat YDT çalışırsan mesela bunun 30 dakikası gramer olsun. Kalanı okuma ve kelime, bir süre sonra test tekniğini de öğrenip üstüne katınca zaten çok faydasını görürsün.

Hocam peki şuna da açıklık getirelim YT veya Udemy'den YDT için hangi hocayı önerirsiniz?

Şu an elimde olanlar: Fatih çömez + akın dil in kanalı var orası + haftada 3-4 saat anlatacak dil öğrencisi.

Bir de hakkı şahin de önerenler var ama kimi öneriyor kimi yok o yds için diyor kararsız kaldım.

Kitap olarak ise reading work 1 ve 2'yi alacağım.

Sıfat, zarflar için öneriniz var mı?
Hep gelen farklı önerilerden dolayı nereden kimden başlayacağımı bilemiyorum.
Bir de hocalarım şu an işte çalışıyorum, YDT çalışmaya Temmuz'da başlasam sınava kadar yetiştirir miyim?

Son düzenleme:
@strigoi benim demek istediğimi anlamıyorsunuz sanırım. Gramer bilinmeli, bilinmemeli demiyorum ancak bunu temele alan adam bu sınavı yapamaz. ÖSYM eskisi gibi gramerden de şık eletmiyor. YKS Dil sınavı geldiğinde keşke biraz daha fazla okuma yapsaydım, şu iki soruyu da yapardım pişmanlığına girmeyin diye şimdiden söylüyorum da seçim sizin. Ben sadece uyarıyorum, inanıp inanmamak da size kalmış. Sınava da şurada 1 ay gibi süre kaldı zaten çok kalmadı. 30-40 bin sıralamaya razı gelecekseniz de tabii diyecek bir şeyim yok ama okuması iyi olan adam bu sınavı çok rahat yapar.
Farkındayım. Ben de yanlış bir şey söylemedim. Grammar reading ve kelimeyle beslenirse sonuç veriyor zaten ama bana göre işin temelinde de grammar yatıyor. Ben 11. sınıfım. Ve grammar çalıştığım kadar da reading yapıyorum. Yoksa paragraflardan, cümle çevirilerinden hiçbir şey yapılamaz. Ama grammar bilmeden de clause testler, boşluklu paragraf vs. yapılamaz demek istediğim şey o. Hafife alınmaması gerekiyor.
Hocam bir de haftada 3-4 saat bir İngiliz edebiyatı öğrencisinden canlı ders almak yararlı olur mu?

(Ücretsiz ders)
Olur elbette.
Hocam bir İngiliz edebiyatı öğrencisi bunları önerdi.
Reader at Work bende var. Çok kaliteli kitap, ODTU'nun hatta. Öneririm.

Farkındayım. Ben de yanlış bir şey söylemedim. Grammar reading ve kelimeyle beslenirse sonuç veriyor zaten ama bana göre işin temelinde de grammar yatıyor. Ben 11. sınıfım. Ve grammar çalıştığım kadar da reading yapıyorum. Yoksa paragraflardan, cümle çevirilerinden hiçbir şey yapılamaz. Ama grammar bilmeden de clause testler, boşluklu paragraf vs. yapılamaz demek istediğim şey o. Hafife alınmaması gerekiyor.

Olur elbette.

Reader at work bende var. Çok kaliteli kitap, ODTÜ'nun hatta. Öneririm.

Hocam peki Temmuz'da başlasam mayıs 2023'e kadar konuları yetiştirir miyim?

(Şu an çalışmaya başlasam günde Max 1 saat çalışırım Temmuz'dan itibaren günde 6-7 saat rahat çalışabilirim.)

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE @strigoi hocalarım öncelikle Fatih çömez ile konulara başlayacağım.

Bu kitap yararlı mı? Bilginiz var mı?

Fatih çömez'in videolarda kullandığı/bahsettiği kitap (temelden başlayanlar için)

Dosya Ekleri

• images (14).jpeg
    images (14).jpeg
    36,2 KB · Görüntüleme: 8

Geri
Yukarı